Skvrny od potu pomůže vyčistit citron, zubní pasta a ocet

Skvrny od potu nejsou příliš estetické a je velmi těžké je odstranit. Na světlém oblečení jsou žluté skvrny od potu velmi dobře vidět, což není příjemné pro nikoho. Běžnými pracími prostředky je přitom neodstraníte. Mnoho lidí sáhne po chemickém prostředku, ale ani ten není potřeba. Vezměte do ruky raději citronovou šťávu, ocet nebo zubní pastu a budete mít bílé halenky a košile jako nové.

Domácí způsoby odstranění skvrn od potu

Citronová šťáva je úžasným a zcela přírodním bělidlem. Nikdy ji ale nesmíte nalít přímo na oblečení. Citronovou šťávu nařeďte s vodou v poměru 1 : 1 a naneste na oděvy. Nechte působit po dobu 15 minut. Poté oděvy vložte do pračky a vyberte je jako obvykle. Nečistoty a skvrny by měly zmizet již po prvním vyprání. Jestli se tak nestane, proces opakujte.

Doporučený článek:  Bez budíku jsou rána mnohem klidnější. Jednoduchá technika naučí mozek probouzet se přirozeně

Zubní pasta je další možností pro odstranění skvrn od potu. Funguje jako bělidlo a poradí si také s těmito odolnými skvrnami. Pastu naneste na nečistoty a jemně vetřete. Počkejte po dobu 15 minut a poté vyperte v pračce na vhodný program s klasickým pracím prostředkem. Pasta nesmí obsahovat žádná barviva, jinak vám může bílé oblečení snadno zabarvit. Myslete na to ve chvíli, kdy budete vybírat vhodnou zubní pastu pro tyto účely.

Zdroj obrázku: Freepik

Vypořádejte se se skvrnami od potu

Ocet je univerzálním prostředkem pro celou domácnost. Dnes mluvíme hlavně o bílém octu, který můžete použít na bílé oděvy. Ocet je naprostým králem v domácnosti a velmi jednoduše vám pomůže se žlutými skvrnami od potu. Kyselina, kterou ocet obsahuje, působí jako dezinfekce, zjemňuje a osvěžuje barvy.

Doporučený článek:  Zrcadlo vyleští ocet, čaj nebo punčochy

Ocet dobře poslouží jako odstraňovač skvrn. Dokáže velmi rychle a efektivně odstranit zbytky potu a ochrání látku před vznikem stejných skvrn v budoucnosti. Stačí, když skvrnu přelijete octem a necháte na látce působit 15 minut. Oblečení bude jako nové. Neuvěříte, jak je toto čištění jednoduché, dokud nevyzkoušíte jeden z našich triků!

Zdroj: https://www.classicdrycleaner.com/removing-yellow-sweat-stains-from-dress-shirts/