Zatočte s nezvanými mravenci doma i na zahradě. Přírodní prostředky je spolehlivě vyženou

Mravenci jsou velmi častými a hlavně nezvanými hosty, kteří se snadno dostanou nejen na zahradu, ale také do samotné domácnosti. Lákají je potraviny, které máme doma v zásobě, a velmi snadno nás o ně mohou obrat. Proto je dobré vědět, jak se jich účinně zbavit, a to nejen doma, ale právě na zahradě, kde mohou zničit celou úrodu. Nejvhodnější k tomu budou domácí prostředky.

Mravenců je mnoho a rychle se množí

Problémem mravenců je, že se velmi rychle množí, a pokud uvidíte jednoho, můžete si být jistí, že jich za chvíli bude po zahradě obrovské množství. Zasáhnout je tak vhodné co nejdříve, dokud jejich kolonie není tak početná. Proč vlastně na zahradách tolik škodí? Mravenci přenášejí semena, což zahrádkářům může naopak pomoci. Většinou se ale nakonec uchýlí k tomu, že je chtějí ze zahrady dostat.

Doporučený článek:  Slupky z ovoce nejsou žádný odpad. Dopomůžou ke kráse i lepší chuti při vaření

Mravenci jsou velice chytří, proto si dělají podzemní chodby. Tím mohou ohrozit kořenové systémy rostlin a celá květina nebo strom tak mohou být ohrožené. Pokud jim chybí nějaká živina, krmí se právě výhonky mladých rostlin a tím je zabijí. Mravenci si mohou postavit nejen velká mraveniště, ale klidně se usadí i na rostlině samotné. Způsobit mohou dokonce vysychání půdy.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak s mravenci zatočit?

Jak se jich tedy můžete zbavit? Zajděte do kuchyně a připravte si prostředky, které vám pomohou. Můžete vyzkoušet například skořici. Toto oblíbené koření má pro nás příjemnou vůni, ale pro mravence nikoli. Proto posypte místa, kde se pohybují, a budete mít pokoj. Pomoci může také kávová sedlina, která slouží podobně jako skořice. Navíc půdu skvěle prohnojí a rostlinám se bude dařit.

Doporučený článek:  Kvasnicové hnojivo podpoří rajčata a okurky v růstu a ochrání je před chorobami

Využít můžete také jedlou sodu nebo prášek do pečiva. Ocet by neměl v kuchyni chybět, ale také ho využijete v celé domácnosti i na zahradě. Smíchejte ho s vodou a máte hotovo. Jestli chcete něco účinnějšího, můžete do směsi přidat ještě kozlík lékařský. Někteří zahradníci ocet ani neředí, aby byl ještě účinnější. Takto ale může poškodit rostliny, proto je dobré být opatrný při jeho používání.

Zdroj: https://lasvegas.rentokil.com/blog/6-natural-ways-get-rid-ants/