Čistý plynový sporák je vizitkou každé hospodyňky. Díky jednoduchému postupu bude znovu jako nový

Vaření na plynovém sporáku je velmi pohodlné a rychlé. Bohužel při tom dochází ke znečištění hořáků, které musíme pravidelně čistit. Budete se divit, ale bude vám k tomu stačit jediný a zcela přírodní produkt, který máte neustále v kuchyni. Díky tomu vás nebude stát údržba téměř žádné peníze, sporák bude zářit čistotou a vy se u toho nenadřete. Jak na to?

Začněte u bezpečnosti

Před samotným začátkem čištění se musíte přesvědčit, že je sporák vypnutý a zcela studený. V opačném případě byste se mohli ošklivě popálit, což nechce nikdo z nás. Jestli chcete hořáky vyčistit důkladně, namočte je nejdřív do vody. Použít můžete napuštěný dřez, což je asi nejjednodušší, ale dobře poslouží také mísa, lavor nebo kbelík. Díky tomuto postupu si ušetříte práci, protože se uvolní nečistoty i mastnota. Poté můžete pokračovat dále.

Zdroj obrázku: Freepik

Na mastnotu a připáleniny stačí jediná přísada

Mastné skvrny nebo připálené zbytky potravin jsou velkým problémem. Když budete sporák dále používat, vždy se uvolní trocha nepříjemného, spáleného zápachu, který bude cítit po celé domácnosti. Odstranit mastnotu je přitom velmi jednoduché. Postačí vám jen hrnec, ocet a voda. Použijte 3 sklenice octa a jednu sklenici vody. Přiveďte k varu, odstavte a poté do horké vody vložte rozebrané hořáky. Nechte je v roztoku, dokud zcela nevychladne.

Doporučený článek:  Nadměrnou vlhkost v interiéru lze snížit několika způsoby

Vydrhněte zbytky pomocí alobalu

Až vyndáte hořáky z roztoku, důkladně je osušte. Použít můžete látkovou utěrku, ale také papírové ručníky. Jestli na hořáku zbyly nějaké nečistoty a spáleniny, můžete použít kouli z alobalu, kterou snadno a rychle vyleštíte kovový povrch, aniž byste ho poškrábali. Jak vidíte, nebudete potřebovat drátěnku ani jiné speciální produkty. Jakmile budete mít vše hotové a umytý i samotný sporák, můžete hořáky nainstalovat zpět a užít si další vaření na dokonale čistém sporáku.

Zdroj: http://allareaappliancellc.com/5-tips-to-clean-your-gas-oven/