Citron rozzáří celou domácnost. Poradí si se skvrnami, vodním kamenem i šmouhami

Při čištění chemickými prostředky do našeho těla vstupují chemikálie, který mají vliv na náš organismus. Proto je vhodné místo nich při úklidu používat domácí přípravky, které jsou šetrné nejen k lidem, ale také životnímu prostředí. Jedním z takových je citron. Ten se hodí nejen v kuchyni, ale dokáže vyčistit mnohé nečistoty v celé domácnosti. Poradíme, jak ho nejlépe využít.

Pomocí citronu odstraníme vodní kámen nebo vyčistíme troubu

Citron je velmi univerzální prostředek, a to nejen co se týče úklidu. S jeho pomocí se zbavíte vodního kamene, odstraníte nečistoty z trouby nebo vyčistíte zažloutlé skvrny z bílého prádla. Jak můžete citron využít při pravidelném úklidu? Citronová šťáva poslouží jako skvělý prostředek například k odstranění vodního kamene. Ten je způsoben hlavně tvrdou vodou. Stačí si vzít plátek citronu, a tím natřít vodní kamen na kovových površích.

Doporučený článek:  Vyžeňte nezvané hosty ze svého domova oblíbeným kořením. Po jeho použití se už neodváží zpět

Zbavíte se kamene nejen na bateriích, ale také na samotném umyvadle. Citron také eliminuje zápach, takže získáte pocit komplexní čistoty. Citron je skvělým prostředkem také na čištění spár. Stačí nalít litr vody do rozprašovače a šťávu vymačkat. Smíchejte, nastříkejte na spáry a otřete houbičkou nebo hadříkem. Trouba je zařízení, které se znečistí velmi rychle. I tady pomůže jako první citron. Připáleniny jsou odolná špína, se kterou si citron poradí.

Zdroj obrázku: Freepik

Citron si poradí se skvrnami na oblečení

Také mikrovlnná trouba bude čistá pomocí citronu. Vymačkejte z něj šťávu, smíchejte se sklenicí vody a následně misku dejte do mikrovlnky a zapněte ji na několik minut. Poté vnitřek mikrovlnky otřete vlhkým hadříkem, protože nečistoty se snadno rozpustí. Citron je skvělým prostředkem také na bělení záclon nebo ubrusů. Pokud máte na oblečení zaschlé skvrny například od potu, citronová šťáva by měla pomoci.

Doporučený článek:  Kouzelná "šedá" kostka dokáže hotové zázraky. Doma se postará o čistotu, ze zahrady vyžene škůdce

Citron poslouží také jako leštidlo na čištění oken nebo zrcadel. Připravte si přípravek, který je jednoduchý a bude vždy po ruce. Smíchejte sklenici horké vody, dvě lžíce citronové šťávy a jednu a půl lžíce octa. Nalijte do rozprašovače, zatřeste s lahvičkou a můžete použít.

Zdroj: https://www.tasteofhome.com/article/20-fresh-ways-to-clean-with-lemon/