Člověka pod vlivem drog prozradí známé příznaky. Jejich rozpoznání může zachránit život

Drogy jsou v dnešním světě běžné. Mladí lidé často říkají, že právě omamné látky jim umožňují se více bavit nebo jít nad rámec stavu vědomí. Bohužel i první kontakty s drogami mohou skončit tragicky, proto je důležité rozpoznat, že je někdo užívá.

Nejčastěji užívané drogy

Mezi nejčastěji užívané drogy, které se objevují u mladých a dospívajících lidí, patří opiáty jako heroin, kokain, opium, morfin, dále jsou to amfetamin a jeho derivát metamfetamin a extáze. Přestože příznaky závisí na typu drogy, kterou daný člověk užívá, existují i ​​obecné signály, které mohou naznačovat kontakt s omamnými látkami. Uživatelé drog často mění svůj způsob fungování, usínají v jiných hodinách než obvykle, mají tendenci být agresivní, utrácejí stále více peněz, jsou ospalí a apatičtí.

Doporučený článek:  „Když se neumí chovat, nikam s ním nechoďte. Kazíte to všem, co zaplatili," vyslechla jsem si při návštěvě kina

Je třeba mít na paměti, že používání stimulantů může být pokusem vyrovnat se s každodenními problémy, selháním v práci nebo škole a mezilidskými konflikty. Amfetamin se prodává ve formě bílého prášku a je určen ke šňupání nosem. Je populární jej také rozpustit v nápojích a natřít na ústní sliznici. Mezi základní příznaky, které svědčí o příjmu této drogy, patří rozšířené zorničky, hubnutí a nespavost. Dlouhodobé užívání může vést k depresi, záchvatům agrese, krvácení z nosu, mdlobám a chronické úzkosti.

Zdroj obrázku: Freepik

Účinky požití opiátů

Skupina opiátů zahrnuje heroin, morfin, opium. Heroin se užívá intravenózně a jeho kontaminovaná odrůda, takzvaná hnědá, se obvykle kouří v alobalu nebo skleněných dýmkách. Mezi příznaky užívání patří zvláštní blaženost, zúžení zorniček, lenost a ospalost, zvracení a úzkost. Chronická závislost na opiátech se projevuje bledostí kůže, poklesem síly a ambicí, strachem a hnisavými pupínky.

Doporučený článek:  Zažeňte podzimní depresi hravými barvami a zábavou. Změny v interiéru rozveselí i nejsmutnější dny

Kokain byl kdysi považován za drogu určenou pro elitu, zejména kvůli jeho vysoké ceně. Dnes je stále populárnější. Obvykle se užívá šňupáním. Příznaky užívání kokainu zahrnují hyperaktivitu, zvýšenou sexuální touhu, potahování nosem a dilataci zorniček. Lidé, kteří užívají kokain po dlouhou dobu, velmi často zažívají pocit pronásledování, bludy a úzkost. Pokud máte podezření, že někdo ve vašem okolí užívá drogy, určitě to nenechte bez povšimnutí.

Zdroj: https://positivechoices.org.au/parents/how-can-i-tell-if-someone-is-using-drugs