Prášky na spaní jsou zbytečné. Díky revoluční metodě přijde spánek už za 1 minutu

Spánek je extrémně důležitou součástí našeho života. Bohužel mnoho lidí má problémy s usínáním, což může narušit celý den, kdy potřebujeme být produktivní a soustředit se. S pomocí spánku se naše tělo regeneruje a díky němu může správně fungovat. Proto byste se měli naučit pár triků, díky kterým bude usínání mnohem jednodušší a příjemnější. Naštěstí existuje osvědčený způsob, který vám pomůže rychle usnout. O co se jedná?

Proč je spánek tak důležitý?

Spánek je zásadní faktor, který potřebujeme ke zdravému a spokojenému životu. V noci probíhá mnoho fyziologických procesů, které ovlivňují metabolismus, imunitu i činnost nervové soustavy. Zároveň hraje velmi důležitou roli při regeneraci, vyrovnává srdeční rytmus a krevní tlak. Lidé, kteří mají problémy se spánkem, jsou obvykle nesoustředění a mají potíže s pamětí. Jestli si chcete užít duševní pohodu, dobrou náladu a pevné zdraví, měli byste dostatečně spát.

Doporučený článek:  Pálení žáhy se může objevit kdykoli. Stačí málo a už nikdy vás trápit nebude

To, kolik spánku potřebujeme, hodně závisí na věku, zdraví, cvičení, stravě a celém životním stylu. Myslet byste ale měli vždy na 7 až 9 hodin spánku denně. Mnoho lidí má bohužel problémy s usínáním, což je běžná porucha spánku, která negativně ovlivňuje každodenní život i zdraví těla. Podívejme se, co můžete udělat pro to, abyste se kvalitně vyspali.

Zdroj obrázku: Freepik

Zázračná metoda 4-7-8

Jestli máte problémy s usínáním, měli byste vyzkoušet metodu, se kterou přišel doktor Andrew Weil z Harvardovy univerzity. Jejím cílem je uklidnit tělo i mysl. Díky ní bude tělo uvolněné, klidné a připravené na spánek. Předpokládá se, že během minuty usnete. V čem spočívá tato revoluční metoda?

Doporučený článek:  Pokud nestíháte, zpomalte. Odpojení od stresu ho paradoxně pomůže zvládnout

Není to vůbec složité. Stačí jít spát, zavřít oči a soustředit se na dýchání. Nejdříve vydechněte ústy a poté se po dobu 4 vteřin nadechujte nosem. Dalším krokem je zadržení dechu na 7 vteřin. Po uplynutí této doby opět 8 vteřin vydechujte. Celý proces byste měli zopakovat čtyřikrát, aby se vaše tělo dokonale uvolnilo a připravilo se na cestu do světa snů.

Zdroj: https://www.verywellmind.com/what-is-4-7-8-breathing-5204438