Cukr škodí zdraví. Lepší je ho vzít na zahradu, vypořádá se se škůdci a zachrání včely

Každý si rád osladí život, a proto se cukr většinou používá v kuchyni. Skvělou zprávou je, že své využití najde i v zahradě, a to v podobě kondicionéru pro rostliny nebo v boji proti háďátkům. Kromě toho jej můžete použít jako první pomoc pro záchranu včel. Jejich populace rok od roku klesá, takže péče o jejich dobrý stav je velmi potřebná.

Odpuzovač škůdců

První z výhod cukru je jeho účinnost v boji proti škůdcům. Odstrašuje háďátka, která jsou nebezpečná pro lidi, zvířata i rostliny. Ničí kořenový systém, což rostlinám ztěžuje příjem vody. Vše, co proti nim musíte udělat, je rovnoměrně nasypat cukr na místa, kde se tito škůdci vyskytují, a trpělivě čekat na účinky. Tato látka způsobí růst pozitivních bakterií a ty budou v okamžiku bojovat proti škůdcům.

Včely jsou užitečným druhem, ale bohužel jim hrozí vyhynutí. Použitím cukru na zahradě jim můžete dokonce zachránit život. Někdy se stává, že vyčerpaný hmyz nemá sílu odletět, takže se nehybně usadí na trávě. Jediné, co pro ně můžete udělat, je zředit několik zrnek cukru s vodou a dát je do nádobky vedle unavené včely. Hmyz se tímto roztokem osvěží a bude mít sílu na cestu domů nebo další práci.

Zdroj obrázku: Freepik

Osvěžení interiéru

Řezané květiny jsou velkolepé a dávají šmrnc každému interiéru. Bohužel jejich životnost může být velmi krátká, dá se s tím ovšem jednoduše vypořádat. Do vázy k rostlinám přidejte čajovou lžičku cukru a máte hotovo. Směs vody s touto složkou způsobí, že květiny přežijí ve váze déle. Takto můžete vyživit také rostliny ve své zahradě. Cukr poskytne květinám energii, kterou potřebují pro správný růst. Rozpusťte cukr ve vodě v poměru 1 : 2 a důkladně promíchejte. Potom už jen tímto roztokem rostliny zalijte.

Mravenci jsou užitečný hmyz, ale jejich přítomnost v zahradě může způsobit také mnoho škody. Stává se, že ničí kořeny rostlin, což vede k jejich úhynu. I zbytky jídla, které zůstaly například na terase, mohou přilákat tyto nezvané hosty. Když smícháte cukr s hmyzím jedem a rozptýlíte ho na místech, kde chcete zabránit migraci mravenců, určitě vám to pomůže. Dávejte však pozor, protože tato látka může být škodlivá pro domácí zvířata.

Zdroj: https://balconygardenweb.com/surprising-sugar-uses-in-the-garden/