Dešťová voda je skvělá nejen pro zalévání rostlin. Dá se dobře zužitkovat a pomůže ušetřit

Proč se vyplatí mít k dispozici dešťovou vodu? Pokud máte doma rostliny, je to nejvhodnější voda, kterou byste je měli zalévat. Každý samozřejmě nemá tu možnost si dešťovku sbírat, pokud ji ale máte, byla by škoda ji nevyužít, protože tím můžete nejen ušetřit, ale hlavně rostliny budou nadšené. Dešťová voda totiž neobsahuje chlor, a je tak pro rostliny bezpečnější.

Jak dešťovou vodu využít v domácnosti?

Bude se vám hodit i do domácnosti. Ušetříte za kohoutkovou vodu, navíc se nemusíte bát, že by obsahovala nějaké škodlivé látky. Jestli máte zahradu nebo terasu, vyplatí se koupit si obrovské nádoby, které budou vodu zachytávat. Budete možná překvapení, kolik toho můžete ušetřit jen tím, že budete na zalévání nebo mytí nádobí používat sebranou vodu. Co s ní ale můžete dělat?

Doporučený článek:  Dvojnásobná úspora: Jak pečení změnilo naše podzimní dny a uchránilo rodinný rozpočet

Její složení se liší od vody destilované. Dešťová voda není vhodná k pití kvůli vysokému obsahu plynů. Obsahuje minerální látky, a usazuje se v ní množství písku a pylu. Ani mytí nádobí není vhodná činnost, ale protože jsou díky ní sklenice čisté a lesklé, lidé ji využívají. Vhodná tedy bude především pro rostliny, které z ní získají velmi mnoho cenných živin.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak jinak dešťovou vodu používat?

Dešťová voda je kyselá, a hodí se tak pro azalky, jehličnany nebo rododendrony. Co můžete ještě udělat s touto vodou? Venkovní voda se hodí na práce na zahradě. Můžete ji využít také k ručnímu praní nebo ji přidávat do pračky. Díky tomu, že neobsahuje chlor, bude vaše prádlo měkké. Většina domácností totiž disponuje tvrdou vodou, což na praní není ideální.

Doporučený článek:  Lepicí váleček využijí nejen majitelé chlupatých mazlíčků. Celý domov bude díky němu dokonale čistý

Můžete ji používat také na splachování toalety. Vyplatí se také k mytí automobilu, na který většinou spotřebujeme několik desítek litrů vody. Ušetříte si spoustu času tím, že budete vodu nabírat do kbelíku, ale také peníze. Hodí se také na mytí oken nebo parapetů, některé ženy ji dokonce používají na oplach vlasů, protože po ní jsou lesklé a zdravé.

Zdroj: https://rainharvesting.co.uk/6-top-tips-use-rainwater-home/