Nepoddajné vlasy jsou odrazem špatné péče. Stačí několik změn, aby znovu zářily krásou

Dlouhé a husté vlasy jsou snem téměř každé ženy. Bohužel ne každá má takové štěstí, aby měla vlasy kvalitní a rychle rostoucí. Nepoddajné prameny se většině žen nedaří dostat pod kontrolu, vlasy se pak třepí a jsou velmi oslabené. V zimních měsících jsou navíc ještě vystaveny vlhkosti a kontaktu s čepicí nebo šálou. Jak zlepšit stav krepatých vlasů a zajistit, aby byly znovu silné?

Proč jsou vlasy roztřepené?

Problém krepatých vlasů se bude týkat především žen, které mají přirozeně kudrnaté vlasy. S tím souvisí vysoká poréznost vlasů. Rozcuchané vlasy jsou většinou nepoddajné, nemůžete je učesat a většinou nepomohou ani kvalitní kondicionéry. Za jejich krepatění si většinou můžeme sami, protože barvením nebo používáním kulmy a žehličky jim rozhodně službu neprokazujete. Suché, hrubé a lámavé vlasy pak nepůjdou vytvarovat.

Doporučený článek:  Domácí masky pokožku rozzáří a přirozeně vyživí

V první řadě musíte změnit své návyky. Dbejte na to, abyste používali na vlasy správnou kosmetiku. Denně si vlasy ošetřujte pouze jemnými přípravky, které vlasy nebudou zatěžovat. Myjte si hlavu pouze dvakrát nebo třikrát týdně. Každodenním mytím ztratí svůj lesk a také bariéru, kterou potřebují k ochraně před vnějšími vlivy.

Zdroj obrázku: Freepik

Nechoďte spát s mokrými vlasy

Další rada je nechodit spát s mokrými vlasy. Jsou pak vystavené mnohem většímu poškození na polštáři. Navíc se v noci hodně převalujeme, což může vlasy poškodit také. Můžete si ale pořídit hedvábný povlak na polštář, ale bude dražší než bavlněný. V případě, že si vlasy musíte umýt až večer a jít hned spát, je to ale nejlepší řešení. S mokrými vlasy byste neměli chodit ani ven.

Doporučený článek:  Vodu z vařených brambor je škoda vylít. Skvěle se uplatní v kuchyni, koupelně i na zahradě

Můžete se nachladit, ale také se vlasy dostanou do kontaktu se studeným vzduchem, který jim neudělá dobře. Při samotném mytí vlasů udržujte stálou teplotu vody, vlasy pak nechte přirozeně uschnout. Vlasy si nikdy nečešte mokré, a používejte hřeben, který má široké zuby. Šampony i kondicionéry by měly být kvalitní, nejlépe na přírodní bázi.

Zdroj: https://skinkraft.com/blogs/articles/hair-care-tips