Do tmavého bytu se hodí řada oblíbených pokojových rostlin

Všechna okna nesměřují na jih. To ale neznamená, že byste v takových bytech či místnostech byli odsouzeni k životu bez rostlin. Byla by to škoda. Pokojové květiny jsou nejen krásné, ale vytvářejí v bytě kyslík a často také zbavují vzduch škodlivých zplodin z plastů a jiných materiálů užívaných v domácnostech. Které rostliny si pořídit do šerého bytu, aby vám dělaly radost a ihned nezvadly?

Toulcovka neboli lopatkovec

Jedna z nejodolnějších rostlin vůbec, která dokáže tolerovat dlouhodobé sucho či naopak vlhko, nevadí jí ani slunce, ani temné kouty. Snadno snáší nedostatek péče i nevlídné zacházení a  kromě toho čistí vzduch.

Doporučený článek:  Vylévat zvětralé pivo je obrovská chyba. Zachutná rostlinám i trávníku na zahradě
Zdroj obrázku: Freepik

Diefenbachie

Oblíbená pokojová rostlina s tmavě zelenými listy se světlými skvrnami pochází z deštných pralesů a jako taková toleruje nedostatek slunečního záření. Dejte ale pozor, šťáva z jejích listů je jedovatá, držte ji proto dál od zvířat a malých dětí.

Dracéna

Další tropická rostlina, která ve skutečnosti nesnese přímé sluneční světlo, které ji může poškodit. Je to na pohled velmi atraktivní rostlina, která se hodí pro pěstitele začátečníky.

Tchýnin jazyk

Tato rostlina je prakticky nezničitelná. Zvládne stín i polostín, ale také plné slunce. Vydrží i nedostatek zalévání a celkově přežije úplně všechno. Mimoto je to další z rostlin, které čistí vzduch od nečistot a toxických látek.

Doporučený článek:  Kancelářský korektor najde skvělé využití také doma. Na své si přijdou i děti
Zdroj obrázku: Freepik

Zelenec

Vděčná pokojovka, která vzkvétá pod rukama i naprostých začátečníků a pěstitelských antitalentů. Zvládne jakékoliv umístění, světelnost i špatnou zálivku. Navíc má až 250 poddruhů, takže si můžete vybrat ty, které se do vašeho interiéru budou hodit nejlépe.

Monstera

Klasická rostlina s obřími členitými listy je ráda ve stínu a prosperuje i při nízkých teplotách. Má však ráda vyšší vzdušnou vlhkost, pochází totiž rovněž z prostředí subtropických a tropických pralesů. Dejte ale pozor, stonky i listy jsou jedovaté.

Zdroj: https://hortology.co.uk/collections/shade-tolerant-indoor-plants