Skvrny na koberci už vás trápit nemusí. Přímo v kuchyni najdete jednoduchou a účinnou pomoc

Měli jste doma oslavu a po úklidu jste zjistili, že je skvrna na koberci? Fleky na koberci jsou velmi nepříjemnou záležitostí, protože ne každý má doma drahý vysavač s funkcí vodního čištění. Při čištění koberce obyčejným saponátem se často setkáváme s tím, že se skvrna ještě zvýrazní nebo zvětší. A protože se nám nechce utrácet peníze za drahé speciální čisticí prostředky, máme pro vás dva ověřené tipy, jak se skvrn na koberci zbavit.

Pomůžou vám ingredience z kuchyně

Naše tipy jsou ideální v tom, že většinu potřebných ingrediencí má každý z nás doma v kuchyni. Recept na domácí čisticí prostředek je jednoduchý. Do sklenice s vodou nalijte dvě polévkové lžíce octa, přidejte sůl a jedlou sodu. Pro lepší aroma můžete přidat tři až čtyři kapky esenciálního oleje, kupříkladu citrusového. Takto připravenou směs pořádně zamíchejte, aby se soda i sůl ve vodě dobře rozpustily. Teď už je postup velmi snadný. Do rozprašovače nalijte připravenou tekutinu a postříkejte špinavou část koberce. Po chvíli tekutina na koberci zaschne. Nyní už jen stačí vzít vysavač a zbytky domácího čisticího prostředku vysát. Po skvrně na koberci nebude ani památky.

Zdroj obrázku: Freepik

Nemáte doma jedlou sodu? Nevadí!

Nemáte doma jedlou sodu nebo ocet? Nevadí, máme pro vás druhý zaručený recept na domácí čistič koberců a rohoží. Stačí, když smícháte dvě lžíce bramborové mouky (bramborového škrobu) a dvě lžíce mýdlových vloček. Vločky si můžete vytvořit jednoduše tak, že si mýdlo nastrouháte na struhadle. Tyto dvě suroviny nasypte na skvrnu a vetřete je do koberce navlhčeným hadříkem nebo houbičkou. Čistič nechte asi hodinu působit. Nakonec směs vysajte vysavačem a je to. Pokud i poté přece jen uvidíte na koberci nečistotu, klidně postup několikrát opakujte.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/a47654/how-to-clean-carpet/
Doporučený článek:  Práci z domova zefektivní prakticky uspořádaná pracovna