Doba jarních alergií se kvapem blíží. Neponechte nic náhodě a připravte se již nyní

Při velké alergické reakci na pyl bychom měli užívat antihistaminika a vyvarovat se dlouhé době strávené venku. Důležité jsou také další faktory, kterými můžeme alergie zmírnit. Mezi hlavní patří správná hygiena očí a nosu. Rady pro alergiky shrnuli odborníci a experti v kampani „Otevřete oči alergii“.

Před spaním se zaměřte na své oči

Oči trpí při alergiích na pyl asi nejvíce. Oční víčka otékají, sliznice očí vysychá a okolí očí velmi svědí. Proto by si alergici měli před spaním důkladně omýt obličej a hlavně okolí kolem očí. Tento hygienický režim totiž zabrání častému rannímu podráždění a slzení očí. Dalším faktorem, který může vést k nadměrnému a zbytečnému zatěžování očí při alergiích, je nevyvětrané a nevytřepané povlečení. Na peřiny a polštáře se při větrání dostávají pylové části a ty pak dráždí oči po celou dobu odpočinku. Oči je tedy nejlepší vymýt vodou a pak do nich nakapat zvlhčující kapky bez konzervantů.

Zdroj obrázku: Freepik

Nos je také součástí

Nosní kapky a spreje mohou také velmi ulehčit průběh alergie. Když jsou nosní trubice ucpané, nemohou přebytečné slzy s obsahem pylu odtéci. Důležitá je aplikace nosního spreje. Nejprve musíte mírně zaklonit hlavu, poté vložte špičku aplikátoru do nosní dírky a špičku atomizéru nasměrujte k vnějšímu koutku oka. Jen takto aplikovaná medicína do nosního otvoru bude mít maximální účinek.

Doporučený článek:  Elixír mládí je ukrytý v drobném ovoci. Borůvky udrží mozek i tělo v nejlepší kondici

Sluneční brýle vás ochrání

Nejen před slunečním zářením, ale také před mikroskopickými částicemi pylu vás sluneční brýle mohou ochránit. Tvoří mechanickou bariéru mezi očima a vnějším světem. Velmi důležitou ochrannou pomůckou jsou sluneční brýle hlavně za větrných dnů.

Dovolená u moře

Opravdový odpočinek, a to i od alergií, můžete zažít u moře. Vzduch je zde nejméně alergenní, čistý a svěží, bez pylu a nečistot. Vánek od moře zajišťuje neustálou cirkulaci a čištění vzduchu, a tak si můžete v klidu užít relaxace a odpočinout si.

Zdroj: https://acaai.org/allergies/allergic-conditions/seasonal-allergies/