Doba jarních alergií se kvapem blíží. Neponechte nic náhodě a připravte se již nyní

Při velké alergické reakci na pyl bychom měli užívat antihistaminika a vyvarovat se dlouhé době strávené venku. Důležité jsou také další faktory, kterými můžeme alergie zmírnit. Mezi hlavní patří správná hygiena očí a nosu. Rady pro alergiky shrnuli odborníci a experti v kampani „Otevřete oči alergii“.

Před spaním se zaměřte na své oči

Oči trpí při alergiích na pyl asi nejvíce. Oční víčka otékají, sliznice očí vysychá a okolí očí velmi svědí. Proto by si alergici měli před spaním důkladně omýt obličej a hlavně okolí kolem očí. Tento hygienický režim totiž zabrání častému rannímu podráždění a slzení očí. Dalším faktorem, který může vést k nadměrnému a zbytečnému zatěžování očí při alergiích, je nevyvětrané a nevytřepané povlečení. Na peřiny a polštáře se při větrání dostávají pylové části a ty pak dráždí oči po celou dobu odpočinku. Oči je tedy nejlepší vymýt vodou a pak do nich nakapat zvlhčující kapky bez konzervantů.

Zdroj obrázku: Freepik

Nos je také součástí

Nosní kapky a spreje mohou také velmi ulehčit průběh alergie. Když jsou nosní trubice ucpané, nemohou přebytečné slzy s obsahem pylu odtéci. Důležitá je aplikace nosního spreje. Nejprve musíte mírně zaklonit hlavu, poté vložte špičku aplikátoru do nosní dírky a špičku atomizéru nasměrujte k vnějšímu koutku oka. Jen takto aplikovaná medicína do nosního otvoru bude mít maximální účinek.

Sluneční brýle vás ochrání

Nejen před slunečním zářením, ale také před mikroskopickými částicemi pylu vás sluneční brýle mohou ochránit. Tvoří mechanickou bariéru mezi očima a vnějším světem. Velmi důležitou ochrannou pomůckou jsou sluneční brýle hlavně za větrných dnů.

Dovolená u moře

Opravdový odpočinek, a to i od alergií, můžete zažít u moře. Vzduch je zde nejméně alergenní, čistý a svěží, bez pylu a nečistot. Vánek od moře zajišťuje neustálou cirkulaci a čištění vzduchu, a tak si můžete v klidu užít relaxace a odpočinout si.

Zdroj: https://acaai.org/allergies/allergic-conditions/seasonal-allergies/