Na topení jde ušetřit i bez zbytečného mrznutí. Vyúčtování za vytápění se už bát nemusíte

Teploty poslední dny klesají a mnoho domácností už také začalo topit. Jestli se ale bojíte toho, jak vysoký vám přijde nedoplatek, poradíme tipy, jak ušetřit za topení, ale zároveň jak docílit tepla, které vás nebude stát moc peněz. Radiátory teď poběží na plné obrátky a vytápění domu nebo bytu v zimě nás může přijít draho. Ušetřete nejen peníze, ale také teplo samotné.

Nezapínejte topení na maximum

Pokud je venku zima, láká nás zapnout topení na maximální možnou teplotu. Pokud ale nemusíte, nedělejte to. Můžete přijít nejen o cenné teplo, ale také o peníze. Stačí udržovat teplotu okolo 20 stupňů a raději se teple obléct. Jestli je venku opravdu velká zima, můžete si přitopit, ale nedělejte to pokaždé, když přijdete domů. Takto můžete ušetřit až 15 % nákladů na vytápění.

Doporučený článek:  Vytvořte si pro příští rok finanční plán a mějte o svých penězích přehled

Podstatné je ještě předtím, než vůbec začne topná sezona, odvzdušnit radiátory. Díky tomu budou fungovat správně a nebudete topit zbytečně. Jestli máte doma chladno, ale nechcete více topit, zkuste si zakoupit fólie, které teplo odráží. Nalepují se za radiátor a díky nim budete mít v bytě mnohem tepleji. Poskytne také izolaci a teplo půjde opravdu jen do místnosti.

Zdroj obrázku: Freepik

Neprofukuje vám okny?

Teplo může unikat nejen pod dveřmi, které je potřeba zakrýt, ale také okny. Máte je dobře utěsněná? Pokud ne, na podzim je nejvyšší čas to zařídit. Okny nebo dveřmi může unikat velká spousta tepla, která vás bude stát mnoho peněz. Zajistěte si okna co nejdříve a kontrolujte těsnost před každou sezonou. Koupit si můžete dveřní zarážky, které ale můžete použít také na okna. Při vaření nebo pečení můžete také ušetřit za topení. Během pobytu v kuchyni vytvoříte takové teplo, že nebudete muset použít topení. Otevřete dveře do všech místností během vaření a uvidíte, že bude všude příjemné teplo. Pokud ještě nemáte izolovaný strop ve sklepě, určitě se vyplatí do toho investovat. Náklady jsou nízké a za několik let vám izolace ušetří mnoho peněz.

Zdroj: https://www.thespruce.com/how-to-save-on-heating-costs-1388212