Nejlepší lék na nachlazení se neprodává v lékárně. Inhalační metoda dýchací cesty uklidní a pročistí

Inhalační oleje jsou skvělou pomůckou při různých onemocněních, navíc nejsou drahé a snadno je seženete v obchodech. Jejich účinky jsou ceněné hlavně tam, kde klasické léky z lékárny nepomáhají. Mohou odstranit problémy s dýcháním, snadno se zbavíte také chřipky nebo nachlazení. Jestli máte pocit, že by vám pomohly, můžete si je koupit do zásoby a být tak připraveni na všechno.

Jaké oleje jsou nejlepší?

Proč je vlastně inhalace tak důležitá? Je to jeden ze způsobů, jak se můžete zbavit i obyčejného nachlazení. Trápí vás rýma, máte kašel nebo ucpaný nos? Na všechny potíže existují bylinky, které můžete uvařit a horkou párou pak vdechovat. Usnadníte si dýchání a bude vám mnohem lépe. Navíc inhalace je jednoduchý proces, na který budete potřebovat jen velký hrnec a ručník, abyste se schovali. Inhalace patří také mezi oblíbené formy relaxace.

Doporučený článek:  Detox pomocí šťáv tělo pročistí a dodá spoustu nové energie. Má však přísná pravidla

Je ale velmi důležité vědět, jak inhalovat správně. Kromě hrnce a ručníku dnes existují i různé systémy, které vám tuto metodu usnadní, ale jsou už dražší. Nakloníte se nad misku s horkou vodou, hlavu si zakryjete ručníkem a pak už stačí jen několik minut vdechovat horkou páru nosem a vydechovat ústy. Už po několika dnech poznáte účinky této metody, kterou znali už naši předkové.

Zdroj obrázku: Freepik

Je inhalace vhodná pro každého?

Doma byste měli mít například tymiánový olej. Ten je vhodný především pro ty, kteří trpí na rýmu nebo kašel. Podporuje vykašlávání, také snižuje záněty a můžete díky němu i lépe usnout. Inhalace jsou bezpečné, pokud jste jinak zdraví. Pokud máte chronické onemocnění dýchacích cest, zkoušet byste je neměli. Stejně tak lidé, kteří mají rakovinu nebo tuberkulózu.

Doporučený článek:  Při čištění zubů dělá většina lidí zásadní chybu. Ústa pak zůstávají plná bakterií

Mezi další oleje, které se vyplatí mít doma, patří eukalyptový nebo mátový olej. Mají skvělé účinky na rýmu nebo kašel a můžou je vyzkoušet i děti, kterým se rychle uleví, a také z inhalace uděláte bojovku, kdy si užijete spoustu legrace. Máta pomůže zkvalitnit spánek.

Zdroj: https://naturallythinking.com/essential-oil-inhalation-guide