Jarní cibulka vyroste téměř sama. Pěstovat ji lze i na parapetu

Konec zimy je tady a nastává rušivé jaro. Plánování a všechny věci spojené s novou sezónou už jsou v plném proudu. Pokud stále přemýšlíte, které plodiny zasadíte, určitě nezapomeňte na jarní cibulku. Může obohatit vaše jídla a navíc její výsadba je velmi jednoduchá.

Lehká výsadba chutné zeleniny

Jarní cibulka se nejčastěji sází z malých cibulek, které se dávají rovnou do země. Snadno je můžete koupit v kterémkoli zahradnickém obchodě se semínky. Radíme vám rovnou nakoupit malé cibulky na výsadbu. Takové pěstování je mnohem snazší než vysazování cibulky ze semínka nebo sazeničky. Navíc pokud ji vsadíte z cibulky, na její úrodu nebudete čekat tak dlouho. Jarní cibulka je odolná plodina, jak proti nepříznivým podmínkám včetně mrazů, tak proti škůdcům a chorobám.

Doporučený článek:  Želatina dodá rostlinám zásadní prvky pro jejich růst

Jarní cibulku můžete zasadit už v březnu. Pokud vám však počasí nepřeje nebo za oknem ještě zuří zima, můžete počkat na přelom března a dubna. Pokud vás čas netlačí, tak můžete počkat až do dubna. Cibulku si můžete vysadit i na parapetu a využívat ji během celého roku. Stačí vám podlouhlý květináč, kde cibulky zasadíte a umístíte je na slunné místo. Zaléváme lehce, abychom rostlinu nepřelili.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak správně vysadit jarní cibulku

Před samotnou výsadbou si připravte rovnoměrné řady, díky kterým se vám bude o zeleninu lépe pečovat. Oceníte to hlavně při trhání plevele. Půda musí být provzdušněná, aby se cibulce dařilo. Cibulku vysázejte do vzdálenosti přibližně 8 až 10 centimetrů, během růstu totiž několikrát znásobí svůj objem. Vkládáme je do takové hloubky, aby vrcholky jemně trčely nad zem.

Doporučený článek:  Se správnými prostředky budou skvrny na koberci minulostí

Půda by měla být úrodná, propustná a při výsadbě mírně vlhká. Nejlépe se cibulce bude dařit v neutrální kyselé půdě. Vyberte jí co nejsvětlejší místo na zahradě. Cibulka má ráda teplo a světlo. Také záleží na tom, vedle čeho ji zasadíte, některé rostliny si mohou navzájem škodit. Pro cibulku jsou nevhodnými sousedy například zelí a ředkvička. Dobře se jí bude dařit ale vedle rajčat, okurek, mrkve, petržele a červené řepy.

Zdroj: https://www.thompson-morgan.com/how-to-grow-spring-onions