Doma vyrobené tablety do myčky šetří přírodu i peněženku

Myčku nádobí není třeba dlouho představovat. Je to spotřebič, který usnadňuje práci mnohým z nás. Nemusíme se prát s nádobím v malém dřezu a zbytečně spotřebovávat desítky litrů vody. Stačí nádobí uklidit do myčky, vložit tabletu nebo jiných přípravek na mytí a zapnout. A za necelé tři hodinky máte hotovo. Bez práce a zbytečně stráveného času u nádobí.

Dnes už málokdo myje nádobí v ruce

Tablety do myčky jsou každým rokem lepší a lepší. Díky nim je nádobí nejen čisté, ale také se krásně leskne. Obsahují složky, které čistí i leští a navíc nádobí pěkně provoní. Tablety si můžete vyrobit také doma, budou levnější, voňavější a šetrnější k životnímu prostředí.

Doporučený článek:  Pečicí troubu zbaví nečistot a mastnoty ocet, citron nebo jedlá soda
Zdroj obrázku: Freepik

Potřebovat na to budete přírodní suroviny, které najdete doma v kuchyni:

  • 2 sklenice jedlé sody,
  • 1 sklenici soli,
  • půl hrnku kyseliny citronové,
  • 1 sklenici vody,
  • formy na kostky ledu.

Uvedené množství vám bude stačit na 36 tablet. Nejdříve si zahřejte jedlou sodu. Nasypte ji na plech a zahřejte v troubě na 200 stupňů. Soda se může spálit, proto ji občas zamíchejte. Po půl hodině plech vyndejte z trouby a zkontrolujte, jestli je soda matnější. Teplou vodu dejte do misky, a do ní zamíchejte všechny přísady.

Doporučený článek:  Droždí rostliny vyživí a ochrání je před nemocemi
Zdroj obrázku: Freepik

Směs bude pěnit, nakonec vznikne hutná pasta

Všechno musíte dělat postupně, protože směs bude pěnit, takže při přidávání vždycky počkejte. Nakonec hotovou směs vložte do formiček na led. Pasta rychle ztuhne, proto je nutné být rychlý, když ji dáváte do forem. Formy odložte na půl hodiny, aby mohly volně ztuhnout. Pokud uvidíte, že jsou pevné, můžete je z formiček vyndat.

Skladovat je můžete v nádobě, kterou mějte pořád pevně zavřenou. Kdykoliv bude potřeba, můžete si tabletu vytáhnout a vyzkoušet, jestli opravdu funguje. Pokud chcete mít nádobí příjemně ovoněné, stačí koupit esenciální olej a do směsi přidat několik kapek.

Zdroj: https://www.popsci.com/story/diy/make-diy-dishwasher-detergent-tablets/