Gurmar je ideálním doplňkem pro diabetiky, podporuje také hubnutí

Gurmar pochází z Asie a je to rostlina, kterou mohou užívat také diabetici. Jestliže si ji budete dopřávat pravidelně, můžete se těšit na optimální hladinu cukru v krvi. Tím pádem se snižuje riziko vzniku cukrovky. Co ještě musíte o gurmaru vědět a jaké jsou jeho vlastnosti? Dokáže nahradit cukr, který je pro naše tělo ve velkém množství škodlivý?

Gurmar je tu s námi již tisíce let

Gurmar je rostlina, kterou najdete hlavně v Asii. U nás se toho o ní ještě tolik neví. Může dorůstat až do 600 metrů. Už před 2 000 lety ji využívali Indové. V posledních letech ale získává na popularitě i u nás. V lékárnách najdete doplňky stravy s touto bylinou. Proč se tedy vyplatí ji používat? Má totiž skvělé vlastnosti, které pomohou s různými neduhy.

Doporučený článek:  Utřete slzu a krájejte dál. Cibuli se vyplatí přidat do jakéhokoli pokrmu

Rostlina se může užívat v případě, že máte nemocné ledviny, srdce nebo slinivku břišní. Dokonce umí udržovat optimální hladinu cholesterolu v krvi a hodí se také v případě, že máte problémy s kazivostí zubů. Můžete jí nahradit například cukr. Doporučuje se lidem, který mají nadváhu, protože jim pomůže zhubnout. Nejdůležitější vlastností ale je, že ji mohou užívat také diabetici.

Zdroj obrázku: Freepik

S pomocí gurmaru se zbavíte cukru

V Asii se gurmar používá hlavně proto, že ničí cukr v těle. Není to ale jen proto, že s jeho pomocí zhubnete. Přestanete mít chuť na sladké, a tím pádem se nemusíte obávat cukrovky. Výzkumy odhalily, že pravidelným užívám doplňků stravy s gurmarem se můžete zbavit vysoké hladiny cukru v krvi.

Doporučený článek:  Riziko kardiovaskulárních onemocnění sníží jedině změna životního stylu. Úprava jídelníčku prospěje celému tělu

Můžete tím pádem také snížit příznaky cukrovky a díky tomu nebudete muset užívat tak velké množství léků. Gurmar si můžete koupit nejen v lékárnách, ale také prodejnách se zdravou výživou nebo bylinkami. Dejte si ale pozor na dávkování a o jeho používání se nejdříve poraďte se svým lékařem. Obezřetní musí být hlavně chronicky nemocní pacienti a lidé, kteří užívají léky.

Zdroj: https://www.rxlist.com/gymnema/supplements.htm, https://naomedical.com/blog/using-gurmar-for-diabetes-nao-medical/, https://www.healthline.com/nutrition/gymnema-sylvestre-benefits, https://www.researchgate.net/publication/237321683_Effect_of_Gurmar_Gymnema_sylvestre_Powder_Intervention_on_the_Blood_Glucose_Levels_among_Diabetics, https://www.webmd.com/vitamins-and-supplements/gymnema-uses-and-risks