Domácí odvápňovač dokonale vyčistí konvici i kávovar. Výborné chuti kávy už nic nebude stát v cestě

Neexistuje snad jediná domácnost, která by neměla rychlovarnou konvici nebo kávovar. Péče o spotřebiče je přitom klíčová pro jejich funkčnost. Domácí odvápňovač kávovaru zajistí, že budete mít vždy dokonale čisté zařízení a vaše káva bude chutnat skvěle. Nemusíte si přitom pořizovat speciální prostředky. Použít můžete to, co máte ve vlastní kuchyni.

Ocet je dobrý na všechno

Vodní kámen může vaše spotřebiče potrápit. Jakmile se objeví, můžete na něj použít spolehlivý prostředek, kterým je ocet. Postup je přitom velmi jednoduchý. Stačí, když do konvice nalijete půl litru vody a sklenici octa. Zapněte konvici a potom nechte chvíli odležet, aby mohl ocet začít pracovat a kámen se rozpustil. Poté konvici opláchněte čistou vodou a nechte ji otevřenou, aby zmizel nepříjemný pach octa.

Doporučený článek:  Sůl se vypořádá s odolnými skvrnami, hodí se také do myčky
Zdroj obrázku: Freepik

Kyselina citronová

Jestli nemáte rádi pronikavou vůni octa, můžete sáhnout po kyselině citronové. Tento prostředek odstraní vodní kámen stejně dobře jako ocet. Podobně jako u předchozí metody stačí jeden sáček kyseliny citronové nasypat do konvice, zalít vodou a uvařit. Tekutinu nechte vychladnout a po vodním kameni nebude ani památky. Před použitím ji nezapomeňte důkladně opláchnout, aby tam nezůstaly zbytky kyseliny citronové.

Jedlá soda

Nemáte-li doma kyselinu citronovou ani ocet, ale máte trochu volného času, můžete si vyrobit vlastní odvápňovač. Budete k tomu potřebovat 4 polévkové lžíce jedlé sody a půl litru vody. Tuto směs nalijte do konvice a nechte hodinu odstát. Potom by měl vodní kámen zmizet a zcela se rozpustit. Konvice nebude pravděpodobně příjemně vonět, ale bude nádherně čistá. V tomto případě tekutinu nemusíte vyvařit, jen ji nechte v konvici působit a poté ji důkladně vypláchněte čistou vodou. Vyzkoušejte jednu z těchto metod a budete mít během chvilky znovu konvici čistou a připravenou na výrobu té nejlepší kávy.

Zdroj: https://www.tipsbulletin.com/homemade-descaling-solution/