Ze zbytků mýdla lze snadno vyrobit krásný dárek nebo oblíbené mýdlové vločky

Mýdlo, ze kterého už mnoho nezbývá, můžete využít ještě několika způsoby. Pokud nevíte, k čemu se mohou malé kousky mýdla hodit, poradíme. Stačí jen trocha fantazie a také jiných surovin, které najdete doma, a ze zbytků mýdla můžete vykouzlit třeba skvělý dárek, který potěší.

Ze zbytků můžete udělat nové mýdlo

Nejjednodušším způsobem, jak využít zbytky starého mýdla, je nasbírat dostatečný počet kousků a vyrobit z nich novou kostku mýdla. Nebudete k tomu potřebovat žádné zvláštní suroviny. Postačí zbytky mýdla, trocha vody a olivový olej. Mýdlo dejte rozehřát do hrnce, nejlépe ve vodní lázni. Tu připravíte tak, že do jednoho hrnce dáte vodu a do něj položíte menší hrnec nebo misku a v té mýdlo rozpustíte.

Doporučený článek:  V lednici má vše své místo. Špatné skladování může skončit dokonce otravou

Můžete přidat také různé druhy oleje podle oblíbené vůně. Barvu můžete změnit potravinářským barvivem. Až bude hmota homogenní, nalijte ji do formiček různých tvarů a nechte chvíli ztuhnout. Vhodná jsou například vykrajovátka na vánoční cukroví, ale použít můžete i například různé formy na pečení.

Zdroj obrázku: Freepik

Vyrobit můžete tekuté mýdlo nebo vločky

Mýdlové vločky jsou velmi oblíbeným prostředkem na mytí rukou. Zbytky mýdla přitom stačí jen nastrouhat na hrubém struhadle. Před provedením manikúry si můžete namočit ruce do vody s rozpuštěnými mýdlovými vločkami, protože tím prsty a ruce zjemníte. Vyrobit si můžete také tekuté mýdlo.

Doporučený článek:  Po napadení počítače virem je nezbytné postupovat podle doporučených kroků

Dejte mýdlo do nádoby s teplou vodou nebo mýdlo zahřejte společně s glycerinem – asi 30 ml na zbytek mýdla o velikosti přibližně kostky. Glycerin se hodí na pokožku rukou, protože ji během mytí hydratuje. Pokud chcete mít mýdlo voňavé, stačí přidat oblíbený esenciální olej. Takto vyrobená mýdla jsou vhodná jako skvělá pozornost pro někoho, koho máte rádi. Zároveň tím budete šetřit přírodu, protože zamezíte plýtvání mýdlem. Stejně tak byste měli myslet na vodu, kterou při mytí používáte. Šetřit se dá na všem, a proto využívejte veškerých možností.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/beauty/anti-aging/tips/a18342/recycle-soap/