Jakými způsoby lze úspěšně spálit břišní tuk

Břicho je jednou z oblastí, ze které se tuk dostává nejobtížněji. Nejvíce se břišní tuk ukládá ženám, které se s ním složitě potýkají. Je velmi obtížné jej pomocí diet a cvičení z těla odstranit. Není to ale podmínkou a mohou se s ním setkávat i někteří muži. Pokud vás tedy trápí břišní tuk, jste tu správně! Boj s ním nevzdávejte a vyzkoušejte níže uvedené rady, které vám od něho určitě pomohou. Nejlepší způsob, kterým se vám podaří zhubnout v oblasti břicha je jednoznačně kombinace diety a cvičení.

Zdroj obrázku: Freepik

Vhodná dieta

Pokud se perete s přebytečným tukem v oblasti břicha, je třeba zvolit tu správnou dietu, která vám od něho pomůže. Za ukládání přebytečného břišního tuku zpravidla může vysoký příjem průmyslového cukru. Proto byste měli tento příjem omezit na minimum, které zvládnete a navýšit příjem bílkovin. Díky tomu urychlíte nejen spalování tuků, ale také celý metabolismus a posílíte svaly. Mezi vhodné potraviny proto patří celá zrna, libové maso a mléčné výrobky, zejména ty kysané. Myslete také na to, že mléčné výrobky bohatě stačí polotučné, plnotučné vašemu tělu akorát přitíží. Vhodná je také zelenina a menší množství ovoce.

Zdroj obrázku: Freepik

Cviky na břišní tuk

Je velmi důležité dodržovat výše uvedenou dietu, ale samotná vám nebude k ničemu. Pokud chcete opravdu zhubnout a zbavit se břišního tuku, musíte ke správné stravě přidat také vhodné cviky. Nejvíce vám pomohou cviky, které budete vykonávat v pravidelných intervalech. Konkrétně mezi ně patří kliky, dřepy, angličáky, ale i sprint či rychlý běh na místě. Mějte na paměti, že není dobré cvičit hodinu jednou týdně, ale je potřeba cvičit poctivě každý den. Rozhodně nemusíte cvičit tak dlouho, bohatě vám postačí 15-20 minut. Tolik času najde doma každý den určitě každý, věnujte ho sami sobě a udělejte něco pro sebe a své zdraví. Vaše tělo se vám jistě brzy odvděčí prvními výsledky, rozhodně nepolevujte, až ucítíte bolest namožených svalů, pokračujte ve stejném tempu dál. Bolest přejde a dostaví se první výsledky.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/20-tips-to-lose-belly-fat
Doporučený článek:  Jak může skořice ovlivnit vaše zdraví? Koření, které oceníte