Domácí tablety do myčky šetří peníze i přírodu. Vyrobit si je může každý během chvíle

Myčku nádobí má doma snad každá domácnost. Nikdo už se nechce mýt s nádobím, díky myčce ušetříme čas i peníze. Navíc si dokonce můžete vyrobit vlastní tablety do myčky a ušetřit také na nich. Jsou stejně účinné jako ty kupované a v případě, že dojdou, nebudete muset nikam do obchodu. Dozvíte se, jak takové tablety vyrobit.

Domácí tablety jsou levnější, voňavější a také šetrné k životnímu prostředí

Jaké suroviny budete potřebovat k výrobě domácích tablet do myčky nádobí? Připravte si suroviny, které jsou v kuchyni nenahraditelné a rozhodně by vám tam neměly chybě. Jsou to 2 sklenice jedlé sody, sklenice soli, 1/2 hrnku kyseliny citronové, sklenice vody a formy na led. Z takového množství byste měli získat asi 36 tablet do myčky.

Doporučený článek:  Kávová sedlina není žádný odpad. Podpoří rostliny v růstu a vyřeší nepříjemné pachy

Nejdříve si musíte zahřát jedlou sodu. Sklenici sody nasypte na plech a dejte do trouby na 200 stupňů. Jedlá soda může hořet, takže ji jednou za čas promíchejte, aby se zahřála rovnoměrně. Po půl hodině plech vyndejte z trouby a zkontrolujte sodu, jestli není tmavá. Následně ji dejte do misky a promíchejte s ostatními surovinami. Nakonec přidejte malinko vody. Směs bude pěnit, takže při smíchávání postupujte opatrně. Na konci byste měli získat jemnou pastu.

Zdroj obrázku: Freepik

Směs uložte do formiček na led

Hotovou směs nalijte do formiček na led, které si předem připravte. Do jedné formičky by se měla vejít čajová lžička směsi. Pastu naneste tak, jak chcete, aby výrobek vypadal, protože velmi rychle vytuhne a už se vzhledem nic neuděláte. A jak takové tablety skladovat? Nádobu s formami odložte na několik minut do mrazáku, aby směs mohla ztuhnout.

Doporučený článek:  Zbavte svůj domov nebezpečných roztočů. Pobyt na mrazu je vyžene z matrace i povlečení

Až budou pevné, dejte je do skleněné nádoby a pevně uzavřete. Jestli chcete, aby tablety dlouho vydržely, musíte dodržet tento postup. Sáhnout po nich můžete pokaždé, když budete potřebovat. Tablety vydrží v nádobě několik měsíců.

Zdroj: https://www.biome.com.au/blog/natural-dishwasher-detergent-tablets/