Vyžeňte mravence ze svého domova jednoduchými triky. Tu nejlepší pomoc má každý po ruce

Mravenci doma nejsou nebezpeční, ale pro mnoho lidí je jejich přítomnost velmi nepříjemná. Stačí přitom využít staré a velmi spolehlivé metody, které používaly již naše babičky. Mravenci se pak dovnitř nedostanou anebo velmi rychle zmizí. Podívejme se, jak jim můžete zabránit ve vstupu do domu, a přitom nepoužívat žádné chemické přípravky.

Mravenci jsou pro hodně lidí v interiéru problém, i když pro zdraví ani pro domov ve skutečnosti nebezpeční nejsou. Jsou naopak velmi užiteční, když zůstanou na zahradě. Hloubením tunelů provzdušňují půdu, zlepšují strukturu půdy a rozšiřují dusík a fosfor po celé zahradě. Navíc odstraní z půdy nečistoty, které by mohly mít negativní vliv na rostliny.

Proč mravence nezabíjet?

Někteří lidé si myslí, že se mravenců mohou zbavit v domě i na zahradě jedině tím, že je zabijí. Proto lijí do mraveniště horkou vodu nebo používají biocidní prostředky. To škodí nejen tomuto malému hmyzu, ale také půdě a okolním rostlinám. Mnohem lepší způsob je mravence zastrašit a dostat je z domu na zahradu, kde mohou být prospěšní.

Zdroj obrázku: Freepik

Vůně, které mravenci nesnáší

Mravenci, stejně jako jiný hmyz, nemají rádi určité vůně. Díky tomu se jich můžete poměrně rychle a snadno zbavit, protože se od určitých vůní budou držet daleko. Pro mravence je nepříjemný terpentýn, citronový olej, mátový čaj, levandulový olej, skořicový olej, petrolatum, ocet nebo citronová šťáva.

Přírodní odpuzovač mravenců

K odpuzení mravenců ze svého domova budete potřebovat jen malou misku s vodou a pár kapkami octa nebo jednoho z olejů, které jsou uvedeny výše. Do výše zmíněných látek můžete také namočit kousek gázy a dát ho na místa, kudy mravenci prochází nejvíce. Podobně bude fungovat také rozsypaná sůl, pepř nebo prášek do pečiva. Přírodní metody jsou stejně efektivní jako chemické prostředky, ale jsou bezpečné, nezávadné a mnohem levnější.

Zdroj: https://lawnlove.com/blog/8-natural-ways-to-repel-ants-in-your-yard-and-home/