Proti mšicím na rostlinách zafunguje česnek, jedlá soda nebo máta

Mšice bohužel nenapadají pouze rostliny, které máme na zahradě, ale můžeme je najít také na jiných místech. Vyskytují se ve velkém množství především na listech nebo stoncích rostlin a mohou jim způsobit velké problémy, které vedou většinou k úhynu květin, pokud co nejrychleji nezasáhneme. Jak doma proti mšicím bojovat a jaké prostředky jsou k tomu nejvhodnější?

Jak poznáte, že máte na rostlinách mšice?

Mšice poznáte na první pohled. Za prvé jich bude obrovské množství, které bude poskakovat po rostlinách a živit se jejich listy a dalšími částmi. Listy navíc ztratí svou sílu a mohou blednout. Nové delší dobu neuvidíte a už to je příznak toho, že s květinou není něco v pořádku. Mšice za sebou nechávají lepkavé žmolky, které jsou nevzhledné. Hmyz se velmi snadno rozmnožuje, a proto je dobré zasáhnout co nejrychleji.

Doporučený článek:  Tři nejčastější choroby, které napadají okurky

Proti mšicím můžete bojovat hned několika prostředky. Prvním z nich je česnek, který těmto potvůrkám nevoní. Připravte si roztok, kterým budete rostliny zalévat. Mšice se jim budou vyhýbat, protože česnekový odér jim zabrání v tom, aby se na rostlinách usazovaly. Zeleninu stačí pouze nadrtit, dát do sklenice a zalít litrem převařené vody. Nechte stát na teplém místě, poté nalijte do rozprašovače a pak už stačí pouze používat.

Zdroj obrázku: Freepik

Jedlá soda také může rostliny zachránit

Dalším prostředkem na odstranění mšic je jedlá soda. Je to ekologická metoda, která není nijak nebezpečná. Sodu smíchejte s mycím prostředkem v litru vodu, nalijte do lahvičky a aplikujte na rostliny. Postřik mšice znehybní a budete je moci jednoduše zlikvidovat. Rostliny pak dejte do vany a opláchněte od zbytků hmyzu.

Doporučený článek:  Mrkev potřebuje slunné místo v záhoně a dostatek zálivky

Mšicím vadí také některé vůně. Stačí mít několik květináčů máty, kterou můžete dát do blízkosti květin. Máta mšicím nevoní. Můžete na internetu najít i další recepty na prostředky, které můžete na mšice použít.

Zdroj: https://www.thespruce.com/control-aphids-on-houseplants-1902889