Dostatečná prevence udrží ovocné mušky mimo domov

Ovocné mušky jsou na první pohled neškodné, ale dokážou za pouhých 10 dnů svého života naklást tisíce vajíček. Kvůli tomu budete mít celou kuchyň plnou ovocných mušek. Nejlepším bojem proti těmto muškám i jinému hmyzu je pochopitelně prevence. Když budete svou kuchyň udržovat v čistotě a nebudete na lince nechávat určité věci, nebudete mít s tímto hmyzem žádné problémy.

Proč máme ovocné mušky doma?

Ovocné mušky jsou velmi malé, jejich délka nepřesahuje 3 milimetry. Pohybují se poměrně pomalu a nevydávají žádný bzučivý zvuk. Pro lidi nejsou přímo nebezpečné, protože nekoušou a nejsou agresivní. Jejich přítomnost byste přesto neměli ignorovat, protože způsobují degradaci ovoce a zeleniny. Do surovin nakladou vajíčka, čímž jídlo kontaminují.

Doporučený článek:  Citron zbaví domácnost nečistot i zápachu

Jejich jméno je dobrým indikátorem toho, co je u vás doma nejvíce přitahuje. Je to samozřejmě ovoce. Milují jahody, jablka, citrony, borůvky, maliny, hroznové víno, broskve, nektarinky, švestky i vodní melouny. Ze zeleniny si nejvíce pochutnají na cuketách, okurkách a rajčatech. U těchto produktů je důležité nedělat velké zásoby a ukládat je ihned do lednice.

Zdroj obrázku: Freepik

Co doma nenechávat?

Čerstvé ovoce a zelenina jsou pro ovocné mušky největším lákadlem. Stejně na ně bude působit také alkohol (pivo a víno), džusy, zavařeniny nebo povidla. Vše byste měli uzavírat a použité nádobí ihned umýt. Zbytky jídla na talíři je budou lákat a budete je mít úplně všude. Sklenice, hrnky nebo talíře nikdy nenechávejte na stole nebo ve dřezu.

Doporučený článek:  Úklid může být hotový během chvíle. Stačí dodržet správný postup a nedělat typické chyby

Ovocné mušky také milují nepořádek, a proto byste zejména v létě měli myslet na čistotu své kuchyně. To se netýká jen nádobí a kuchyňské linky, ale také odpadkového koše. Odpadky vždy ukládejte ihned do odpadkového koše a pravidelně ho vynášejte. Jestli doma skladujete bio odpad, měli byste ho také pravidelně vynášet do speciálních (hnědých) popelnic.

Zdroj: https://www.arrowexterminators.com/learning-center/pest-library/flies/fruit-flies