Mravence z domova vyžene ocet, vůně bylinek nebo esenciální oleje

Mravenci, ať už v domácnosti, nebo na zahradě, jsou velkou nepříjemností. Možná je u sebe najdete každý rok. Rádi se totiž vrací na místa, kde je jim dobře a kde mají dostatek potravy. Tím místem může být právě vaše kuchyň nebo spíž. Abyste se jich zbavili, možná jste koupili speciální přípravky v obchodě. I navzdory tomu se mohou mravenci neustále vracet.

Zkuste domácí metody, které fungují

Mravenců na zahradě se můžete zbavit hned několika způsoby. Tím prvním je ocet, který je charakteristický svou vůní, jež je tomuto hmyzu nepříjemná. Navíc se jedná o prostředek, který je nezabije, takže jde o humánní metodu. Jestli máte doma lihový ocet, rozhodně polijte místa na zahradě nebo v domácnosti, kde se mravenci pohybují. Můžete ho také nalít do menších víček a rozprostřít na různá místa.

Doporučený článek:  Tipy, jak připravit bramboráky zdravěji a dokřupava

Kolem terasy nebo na parapety oken pak můžete vysadit i různé bylinky, které je zaplaší. Funguje také citronová šťáva nebo esenciální oleje. Rozhodně se vyplatí proti nim bojovat, protože se rychle množí a navíc mohou v kuchyni způsobit velké škody. Koupit můžete také různé pastičky, do kterých se mravenci snadno chytí.

Zdroj obrázku: Freepik

Způsobů je mnoho

Zkusit můžete například pivo, které je naopak svou vůní naláká, a mravenci se v něm utopí. Nejlepší možností jsou ale právě bylinky, které můžete mít jak na zahradě, tak i doma, a navíc je můžete využít v kuchyni. Fungovat bude také natření podlahy nebo ostatních míst obyčejnou křídou, která mravencům zabrání v průchodu.

Doporučený článek:  Pečicí troubu zbaví nečistot a mastnoty ocet, citron nebo jedlá soda

Nezapomeňte, že mravenci pracují v koloniích a umí si hodně pomoci. Navíc unesou mnohonásobně větší váhu, než kolik váží oni sami. Na zahradě můžete ovocné stromy ochránit například lepicí páskou. Jestli nechcete doma používat nic toxického ani chemického, můžete sáhnout po dětském pudru. V opačném případě můžete vyzkoušet dezinfekci, kterou stačí nalít do malých děr a skulinek, ve kterých mravenci přebývají.

Zdroj: https://smithspestmanagement.com/blog/post/how-to-get-rid-of-ants/