Drahé krémy jsou plýtvání penězi. Proti vráskám nabízí nejúčinnější pomoc sama příroda

Vrásky jsou jedním z hlavních příznaků stárnutí pokožky. Pro většinu lidí je to velký problém, který následně vytváří komplexy. Spousta lidí pak sahá po drahých krémech a pleťových maskách, přitom využít lze i sílu přírody.

Proč se vrásky tvoří

Vrásky jsou malé zlomy v kůži, které se nejvíce tvoří kolem očí, na čele, mezi obočím a kolem úst. Časem a postupem věku se prohlubují. Tento problém se dříve či později dotkne každého z nás. Po dosažení věku 25 let totiž pokožka přestane produkovat kolagen a to způsobuje ztrátu pevnosti pokožky a podporuje vznik vrásek.

Doporučený článek:  Zázračný heřmánek vrátí vlasům lesk, sílu i zdraví. Zatočí dokonce i s lupy

To, jak rychle se vrásky objeví, je způsobeno i našimi geny. Avšak vnější faktory, které ovlivňují tvorbu vrásek, můžeme omezit. Hlavní příčiny předčasného výskytu vrásek zahrnují například kouření a častou konzumaci alkoholu, nadměrné vystavování se slunci nebo časté navštěvování solárního zařízení, nezdravou stravu, nesprávnou péči o pokožku obličeje. To může zahrnovat nedostatečné zvlhčování pokožky nebo neodličování na noc.

Zdroj obrázku: Freepik

Domácí způsoby, jak vyhladit vrásky

Mnoho žen začne řešit problém s vráskami, až když se objeví. V mnoha případech, naštěstí, můžete stav pokožky stále zlepšit. Například přírodními recepty, které si připravíte i v pohodlí domova. Můžete například využít hydratační a adstringentní účinek heřmánku. Mytí obličeje chlazenou kapsou této byliny 2–3krát týdně viditelně sníží póry a přirozeně osvěží pokožku.

Doporučený článek:  Bramborový škrob nepatří jen do kuchyně. Na vlasy a pokožku působí líp než drahá kosmetika

Skvělá léčba, která silně hydratuje a zpevní pokožku, je její olejování. K tomuto účelu je nejlepší použít ricinový nebo jojobový olej. Olej aplikujte na konečky prstů, stačí jen polovina čajové lžičky z jednoho ze zmíněných druhů, a aplikujte na vyčištěný a vlhký obličej. Masírujte si tvář krouživými pohyby alespoň tři minuty. Následně si olej smyjte ručníkem navlhčeným v teplé vodě. Postup můžete provádět každý druhý den.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/beauty-skin-care/how-to-get-rid-of-wrinkles