Intenzivní vůně eukalyptového oleje přinese klidný spánek, rozzáří pokožku a zbaví bolestí

Přítomnost esenciálních olejů je v našich domácnostech stále přirozenější. Je to kvůli jejich velkému potenciálu v boji proti různým chorobám, ale také v kosmetice a domácím čištění. Mezi všemi je nejznámější asi eukalyptový olej. Jeho vůně je ale pro některé lidi moc intenzivní. Jeho působení má ovšem mnoho pozitivních vlastností na naše zdraví.

Něco o eukalyptovém oleji

Eukalyptový olej se extrahuje ze stonků a listů eukalyptu, který je často spojován se sympatickými medvědy koala. Vyznačuje se intenzivní vůní, která je pro některé lidi nepříjemná, ale jiní ji zase považují za uklidňující. Bez ohledu na subjektivní pocity jsou vůně a účinky eukalyptového oleje způsobeny jeho bohatým složením. Obsahuje složky, jako jsou cineol, eukalyptol, limonen, pinen a cymen. Díky nim získává eukalyptový olej protizánětlivé, analgetické a relaxační účinky.

Doporučený článek:  Černý bez je na podzim bezkonkurenční. Léčivý sirup se vyplatí uvařit do zásoby

Jelikož se nespavost stává stále častějším problémem, hlavně u mladých lidí, začíná se rozšiřovat populárnost aromaterapie. Při aromaterapii se využívají hlavně esenciální oleje. Eukalyptový olej se využívá při problémech se spánkem. Pokud tedy bojujete s tímto problémem, stačí, když si na polštář kápnete jednu kapku a na pyžamo další. Usnete rychleji, a tím pádem se bude i lépe regenerovat vaše tělo. Při nedostatku spánku trpí nejen organismus, ale také celková duševní pohoda.

Zdroj obrázku: Freepik

Kokosový olej a eukalyptový olej – skvělé kombo pro zdravou pokožku

Účinky eukalyptového oleje nejsou omezeny jen zdravotními problémy, ale působí příznivě i při problémech s pokožkou. Kombinace těchto dvou složek je skvělá při podrážděné nebo suché pokožce. Pomoci umí i v případně nemiznoucího akné. Určitě si vzpomeňte na vlastnosti eukalyptového oleje v létě, když se často setkáváme s nepříjemnými štípanci. Stačí, když svědící místo potřete trochou oleje, a úlevu budete cítit za pár minut.

Doporučený článek:  Vylouhovaný čaj je škoda bez užitku vyhodit. Pomůže rostlinám, pleti i čistému domovu

Eukalyptový olej dokáže skvěle pomoci i s revmatickými bolestmi. Postižená místa natřete kokosovým olejem smíchaným s pár kapkami eukalyptového oleje. Nebo si přidejte pár kapek do teplé koupele. To sníží bolesti a také celkově uvolní a zrelaxuje tělo i mysl. Pokud vás na jaře trápí chřipka nebo rýma, přidejte pár kapek eukalyptového oleje do horké vody a několik minut se napařujte nad nádobou s vodou. To příjemně uvolní dutiny.

Zdroj: https://www.sonomalavender.com/blogs/news/20-incredible-health-benefits-of-eucalyptus-oil