Dřevěný popel je škoda jen tak vyhodit. Zahrada bude díky němu plná krásných rostlin

Dřevěný popel se může zdát jako bezcenná věc, ale ve skutečnosti má mnoho užitečných vlastností. Využít ho můžete efektivně na zahradě nebo na svém pozemku. Obsahuje fosfor, sodík a draslík. Jedná se o cenné minerály, díky kterým budou rostliny na zahradě růst rychle a bude se jim velmi dobře dařit. Podívejme se, jak můžete popel zpracovat na své zahradě.

Jaké rostliny ocení hnojení popelem?

Hnojení dřevěným popelem na zahradě je skvělou metodou, jak podpořit růst rostlin. Obsahuje mnoho minerálů, které jsou pro rostliny důležité. Popel se doporučuje pro rostliny, které vyžadují hodně draslíku (trávník, jasmín, rajčata nebo okurky). Popel podporuje rozvoj mikroflóry a zlepšuje stav půdy. Není ovšem vhodný pro všechny rostliny. Nikdy byste ho neměli používat pro rostliny, které milují kyselou půdu, protože popel půdu odkyseluje.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak popel používat při hnojení, abyste z něj vytěžili maximum?

Hnojení pomocí dřevěného popela se doporučuje provést na začátku jara nebo na podzim. Před samotným hnojením zkontrolujte pH půdy, protože vápník v popelu dokáže půdu odkyselit. Aplikace je potom velmi jednoduchá. Popel jednoduše nasypte přímo na půdu pod rostliny nebo ho můžete smíchat s hnojem. Používejte vždy malé množství, abyste hnojení nepřehnali. Pamatujte, že dřevěný popel je velmi efektivní, ale musíte ho používat s mírou.

Doporučený článek:  V létě potřebují rostliny chránit před parným sluncem a suchem

Dřevěný popel se jako hnojivo nehodí pro všechny rostliny

Popel byste neměli používat během období setí, protože obsahuje hodně soli. V případě alkalické půdy byste toto hnojivo měli používat minimálně, protože může vést k přesolení půdy. Kromě toho ho nikdy nepoužívejte na rostliny, které milují kyselou půdu. Jedná se například o borůvky, brusinky nebo rododendrony. Když se budete držet těchto osvědčených tipů, neuděláte s dřevěným popelem chybu.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/garden-how-to/soil-fertilizers/using-wood-ashes.htm