Proti mravencům jde bojovat aromatickými rostlinami, pivem nebo jedlou sodou

Jestliže máte na zahradě mravence, budete mít určitě vlastní názor na tyto pomocníky. Přírodě opravdu hodně pomáhají, bohužel mnoho zahrádkářů je považuje za škůdce, kteří ničí úrodu. Snadno se mohou objevit také v naší domácnosti, konkrétně v kuchyni. Hledají potravu a tady jí mají dostatek. V takovém případě nemusíte používat chemii, abyste se jich zbavili. Zkuste použít domácí metody, které je vypudí nejen ze zahrady, ale také z kuchyně.

Na rostlinách můžete najít tisíce mravenců

Mravence většina z nás nemá ráda. Je to dané tím, kolik jich denně na zahradě nebo na rostlinách najdeme. V přírodě jsou přitom užiteční, protože přenášejí pyly a semena, a tím pádem pomáhají rostlinám se rozmnožovat. Jestli je ale objevíte v záhonu, budete se jich muset rychle zbavit, protože rostlinám mohou rozkousat listy. Mravenci jsou navíc velkými kamarády mšic a tato kombinace může být pro rostliny smrtelná.

Doporučený článek:  Listy z rajčat nemusí skončit na kompostě. Za dva týdny z nich vznikne výjimečně účinné hnojivo

Jaké rostliny škodí mravencům? Vysadit můžete bylinky, které budou aromatické a budou mít výraznou chuť i vůni. Někdy je velmi těžké se mravenců zbavit, protože postupně přijdou na to, jak vaše pasti obejít, a znovu se vrhnou na rostliny nebo spíž. Jestli máte mraveniště přímo na zahradě, můžete se potýkat s problémy celé léto, možná i podzim.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak se mravenců zbavit? Zkuste domácí prostředky

Kromě rostlin můžete používat také další prostředky, abyste se mravenců zbavili. Použít můžete například ocet ve spreji, jedlou sodu nebo prášek do pečiva, ale také můžete vyrobit speciální koupel z piva nebo vroucí vody. Díky tomu se mravenci nejen utopí, ale budou se rostlinám vyhýbat. Využít k jejich odstranění můžete také domácí hnojiva, která jsou velmi oblíbená.

Doporučený článek:  Cukr škodí zdraví. Lepší je ho vzít na zahradu, vypořádá se se škůdci a zachrání včely

Co se týče rostlin, můžete vysadit například mátu, rozmarýn nebo majoránku. Jsou to bylinky, které nejenže pomohou vyhnat mravence ze zahrady, také je využijete v kuchyni do různých pokrmů.

Zdroj: https://www.familyhandyman.com/list/how-to-get-rid-of-ants/