Peroxid vodíku najde praktické využití v celé domácnosti

Peroxid vodíku je v domácí lékárničce přímo nenahraditelný. Má antibakteriální účinky na drobná poranění, takže v domácnosti s dětmi rozhodně nesmí chybět. Ovšem takový peroxid lze využít i jiným způsobem, například jako přírodní čisticí prostředek, odstraňovač skvrn, či dokonce plísní.

Peroxid jako čisticí prostředek

Už i naše babičky znaly peroxid, který využily na mnoho způsobů. Můžeme s ním vyčistit spáry kachliček, leštit s ním nádobí, zrcadla, ale i odstranit plíseň. Nařeďte ho v poměru jedna ku jedné a rozprašovačem naneste na požadovaná místa. Nechte působit a poté vyčistěte hadříkem nebo jemným kartáčkem.

Doporučený článek:  Zbavit se doma pavouků pomohou specifické vůně
Zdroj obrázku: Freepik

Přírodní leštidlo

Zapomněli jste koupit leštidlo do myčky? Zkuste nalít do zásobníku pro leštidlo peroxid vodíku. Stačí vám jen polévková lžíce tohoto produktu. Jedná se o jednoduchý trik, který rozzáří vaše sklenice, ale i příbory a hrnce. Leštidla určená pro myčku na nádobí jsou chemická a ne moc příznivá pro lidské zdraví.

Na oblečení

Peroxid může úspěšně nahradit bělidla pro oblečení. Navíc zabrání zašednutí a zežloutnutí oblečení. Zachová bělost a odstraní skvrny. Je také proti jiným přípravkům rozhodně velmi levný. Nalijte sklenici peroxidu do zásobníku na aviváž a zapněte běžným způsobem prací cyklus. To stejné platí i pro ubrusy a záclony – namočte je do lavoru, kam nalijete vodu s peroxidem. Nechte hodinu působit a poté vyperte.

Doporučený článek:  Vyzrajte na komáry a klíšťata voňavými bylinkami. Otravný hmyz se už ani nepřiblíží

Peroxid na kontaktní čočky

Nosíte čočky, ale došel vám speciální roztok? Peroxid vodíku funguje na stejném principu. Také dokáže odstranit veškeré nečistoty a bakterie nahromaděné během dne na čočkách.

Zdroj obrázku: Freepik

Peroxid na bolest v krku

Všichni víme, že se peroxid nejčastěji používá na rány, lze ho ale použít i na bolení v krku. Možná ne všichni to tušíme, ale jedná se o dokonalého pomocníka a první pomoc při bolesti v krku. Přináší rychlou úlevu a zabrzdí bakterie, které napomáhají rozvoji infekce. Stačí smíchat čtvrt šálku peroxidu vodíku a čtvrt šálku vody. Zamíchejte a kloktejte několikrát denně.

Doporučený článek:  Výskytu mravenců v domácnosti zabrání čistota, vůně bylin a kypřicí prášek

Odstraní přebytečný ušní maz

Obtěžuje vás nadměrná tvorba ušního mazu? I v takových případech může peroxid pomoci. Smíchejte jednu kapku peroxidu s trochou teplé vody a směs nakapejte do uší. Nechte malou chvíli působit a poté hlavu opět narovnejte a vytřete papírovým ubrouskem, nikoliv vatovou tyčinkou.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/hydrogen-peroxide-uses#kitchen