Citron vyleští okna, vyčistí troubu a zbaví domov zápachu

Jestli netušíte, jak se zbavíte mastnoty v mikrovlnné troubě nebo vyleštíte okna, aniž byste museli používat chemické prostředky, jste tu správně. Existuje totiž jeden spolehlivý způsob, který bude fungovat na mnoho činností, které doma vykonáváte. A tím je citronová šťáva. Ta se hodí nejen do čaje, ale citron má skvělé čisticí schopnosti, díky kterým se zbavíte i odolných nečistot.

Pomůže při čištění oken nebo mikrovlnné trouby

Citron je skvělé použít na leštění oken. Je to nejlepší bojovník proti šmouhám, na které nestačí ani prostředky z drogerie. Smíchejte dva litry teplé vody se šťávou ze dvou citronů, okna se budou lesknout ještě dlouho po vyleštění. Navíc budou příjemně vonět. Metoda je levná a budete mít okna rychle čistá. Citron můžete použít také v kuchyni při mytí ovoce, zeleniny nebo samotného masa.

Doporučený článek:  Triky pro lepší spánek během horkého léta
Zdroj obrázku: Freepik

Stačí do misky s vodou, ve které budete zeleninu čistit, přidat několik kapek citronové šťávy. Poté důkladně opláchněte vodou a osušte. Mikrovlnná nebo pečicí trouba se špatně čistí, zvlášť pokud na to několik týdnů zapomenete a potom se těžko zbavujete mastnoty a nečistot, které v nich ulpěly. I tady pomůže citron víc než jakýkoliv čistič.

Pomocí citronu se zbavíte nepříjemného zápachu

Jestli chcete mikrovlnnou troubu důkladně vyčistit, je nutné postupovat podle určitých kroků, abyste práci nedělali zbytečně. Nejdříve omyjte boky trouby hadříkem namočeným ve vodě, poté vložte do misky plátky citronu a zalijte je vodou. Vložte do trouby, zapněte na nejvyšší výkon. Po několika minutách misku vyndejte, na houbičku nalijte ocet s čisticím prostředkem a důkladně vnitřek vyčistěte.

Doporučený článek:  Spáry mezi dlaždicemi vyčistí domácí prostředky, proti plísni je vhodné aplikovat speciální přípravek
Zdroj obrázku: Freepik

Nakonec vezměte čistý hadřík namočený v citronu a vnitřek trouby otřete. Bude se lesknout jako nová a navíc příjemně vonět. Nepříjemného zápachu vás citron zbaví také z lednice nebo šatní skříně. Citron má stejné čisticí vlastnosti jako ocet – odstraní mastnotu. Nemusíte se bát s ním vyčistit kamna, dřevo nebo jiné obklady. Na dřevo použijte roztok z citronu a vody.

Zdroj: https://www.tasteofhome.com/article/20-fresh-ways-to-clean-with-lemon/