Se správným postupem je celá domácnost uklizená během chvíle

Někdy se stane, že se hosté nahlásí na poslední chvíli a máte jen hodinku na to, abyste dali celý byt dohromady a mohli je pozvat dovnitř. Úklid se může zdát na první pohled jako nemožná věc, ale při správné organizaci a soustředění na nejdůležitější body můžete své přátele i rodinu pozvat do nádherně uklizeného domova, i když jste s nimi vůbec nepočítali.

Zdroj obrázku: Freepik

První dojem je nejdůležitější

Začněte na místě, kam hosté půjdou jako první, a to je předsíň nebo zádveří. Během 5 minut můžete dát obuv do botníku nebo tašek na boty (čím méně věcí se bude povalovat kolem, tím lépe) a utřít prach ze zrcadla. Tímto budete mít během pár minut uklizený prostor, který uvidí přátelé jako první. Možná si to nemyslíte, ale první dojem je velmi důležitý, a proto byste neměli na předsíň zapomínat.

Doporučený článek:  Želatina funguje jako lepidlo a pomůže osvěžit bydlení

Obývací pokoj je základ

Kam hosty pozvete? Samozřejmě, že do obývacího pokoje. Ten můžete uklidit za 10 minut. Vyvětrejte a potom zapalte svíčku s hezkou vůní. Posbírejte vše, co se válí na židli nebo pohovce a odneste to do jiné místnosti, kam návštěva nepůjde. Úhledně uspořádejte časopisy a knihovnu. Poskládejte hezky polštáře na gauči. Setřete prach ze stolu, polic, komod a stolku pod televizí. A pokud máte ještě čas, vysajte koberec, jestli nějaký v místnosti máte.

Zdroj obrázku: Freepik

Nezapomínejte na kuchyň a koupelnu

Kuchyň zvládnete také za 10 minut. Umyjte dřez, linku, podlahu a položte na jídelní stůl čistý ubrus. Nádobí, které nebudete mít čas umýt, skryjte v dřezu pod misku, anebo ho jednoduše schovejte do jedné ze skříněk, kterou příliš nepoužíváte. Koupelnu budete mít hotovou asi za 15 minut. Nastříkejte a vyleštěte zrcadlo. Umyvadlo, vanu a baterii otřete hadříkem. Vyčistěte toaletu, zavěste čisté ručníky a otřete lehce podlahu. A to je vše! Ve zbývajícím čase připravte hostům občerstvení a budete na ně připravení.

Zdroj: https://blog.nationwide.com/how-to-clean-house-fast/