Dušičky jsou za dveřmi. Náhrobky si zaslouží vyčistit, 4 snadné metody je zbaví starého vosku

Blíží se svátek Všech svatých. U nás se na začátku listopadu slaví Dušičky a je to nejvhodnější čas vzpomenout si na své blízké, kteří už bohužel nejsou mezi námi. Každý rok se tento svátek slaví ve velkém, a proto je vhodné hrob vyčistit, abyste památku zesnulých skutečně uctili.

Náhrobek můžete vyčistit několika způsoby

Velmi často se stane, že zapálíme svíčku, ale už nenajdeme žádný tácek, na který by mohl stékat vosk. Ten se tak dostane přímo na náhrobek a jde velmi těžko odstranit. Dnes vám ukážeme několik tipů, jak se ztuhlého vosku zbavit jednoduchými metodami. Existuje jich několik, nepoškodí kámen a ztuhlý vosk bude brzy pryč. Horká voda je tím nejlepším způsobem, ale jasné, že na každém hřbitově nebude k dispozici.

Doporučený článek:  Lopatkovec je ideálním doplňkem každého domova. Kromě nádherných květů potěší i superschopností čistit vzduch

Můžete náhrobek polít horkou vodou a následně odstranit vosk vlhkým hadříkem. Použít můžete také mycí prostředek. Jestli nemáte horkou vodu, skvěle ji nahradí. Náhrobek ale nejdříve očistěte od nečistot, počkejte, až se vsákne špína do vlhkého hadříku, a poté prostředek nalijte na náhrobek a opatrně vyčistěte, abyste nepoškodili jeho povrch. Vosk by se měl snadno odstranit.

Zdroj obrázku: Freepik

Vyzkoušejte i citronovou šťávu nebo ocet

Jestli se chcete zbavit ztuhlého vosku na náhrobku, je nutné si občas poradit také jinými způsoby. Domácí prostředky jsou to pravé. Na tento druh nečistot si můžete připravit směs octa a vody. V takovém případě budou stačit tři lžičky octa a litr vody. Smíchejte, do roztoku namočte hadřík a jemně otírejte kámen, dokud se vosk nerozpustí a nebudete ho moci utřít.

Doporučený článek:  Čistý plynový sporák je vizitkou každé hospodyňky. Díky jednoduchému postupu bude znovu jako nový

Citron má vlastnosti, které jsou mnohdy nevyužité. Mezi takové patří čištění právě i náhrobních kamenů. Účinně totiž odstraní nečistoty a osvěží také barvu hrobu. Jestli chcete tento prostředek použít, vymačkejte jeden citron, smíchejte s trochou vody a přeceďte. Takto máte připravený roztok, který můžete použít k vyčištění kamene.

Zdroj: https://www.joincake.com/blog/how-to-clean-headstone/