Černá káva uchová barvy tmavého oblečení syté

Určitě znáte metody, díky kterým budete mít bílé oblečení delší dobu bílé, nebude šednout a navíc ho vždy budete mít perfektně čisté. Domácí metody jsou velmi vhodné nejen na bílé, ale také na černé prádlo, které vlivem častého praní ztrácí svou barvu a postupně vybledne. Jak toho ale docílit? Pomoci mohou prostředky z kuchyně, protože tím zajistíte, že pračka bude čistá a prádlo černé, stejně jako když jste ho koupili.

Oblečení bude vypadat stále jako nové

Jaké prostředky tedy budou fungovat jako přírodní zvýrazňovač černé barvy? Jedním z nich je káva. Denně si ji dáváme nejen ke snídani, ale může pomoci právě při praní černého oblečení. Oblečení bude nejen skvěle vyprané, ale hlavně si ho vůbec nezničíte. Oblečení bude vypadat jako nové i po několika vypráních. Jak tato metoda funguje? Je to velmi jednoduché.

Doporučený článek:  Skladování medu má několik pravidel

Pokud chcete, aby černé oblečení nebylo již nikdy seprané a černá barva byla opravdu černá a zářila na dálku, vyplatí se přidat do každého praní hrnek silné černé kávy. Nikdy ale tento nápoj nemíchejte se samotným práškem na praní, ale dejte ho do vedlejší komory v zásobníku pračky. Kromě kávy bude také dobře fungovat černý čaj.

Zdroj obrázku: Freepik

I skvrn se zbavíte velmi snadno

Káva způsobí, že barvy budou držet na oblečení dlouhodobě. Doma najdete také prostředky, které zbaví oblečení nevzhledných a hlavně těžko odstranitelných skvrn. V případě praní v pračce se bude hodit aspirin. Jednu tabletu rozdrťte a přidejte k pracímu prášku. Pokud budete prádlo prát v ruce, jedna tableta patří do litru vody.

Doporučený článek:  Cena másla trhá rekordy. Ušetřete a vyrobte si doma jednoduše vlastní

Kvůli potu mohou na oblečení vzniknout také žluté skvrny, na které bude skvěle působit citronová šťáva a jedlá soda. Směs nechte na skvrnách asi 15 minut. Pomoci může také bílý ocet, se kterým snadno odstraníte odolné skvrny například od krve nebo červeného vína. Také ocet nechte působit asi 15 minut a poté oblečení vyperte podle návodu.

Zdroj: https://www.thread.com/us/tips/men/clothing-care-tips/style-sos-how-do-i-keep-black-clothes-black/