Mravenci se rádi usadí v teple našeho domova. Vyžene je čistota a oblíbené vůně

Mravenci doma nejsou nic příjemného. Mravenci, stejně jako jiní škůdci, se v našich domovech množí a hledají nejen teplé místo, ale i potravu. Když nějakou najdou, je obtížné se jich zbavit. Díky svým rozměrům se domů dostanou i malými škvírkami v oknech nebo pod dveřmi. Proto pravidelně kontrolujte, zda se nenachází v cukřenkách nebo odpadkových koších.

Najděte jejich mraveniště

V přírodě si mravenci staví mraveniště, aby zajistili dostatečnou vlhkost a teplotu pro svá vajíčka, larvy a královnu. Domácí mraveniště často najdeme pod panely a poblíž vodovodních zdrojů. Pokud si nejste jistí, jestli je doma máte, nasypte na podlahu trochu cukru a pozorujte, zda se některý z nich objeví, aby si potravu vzal. Pak ho opatrně následujte k jeho „domovu“.

Doporučený článek:  Milovníci čaje doma vždy najdou skvělého pomocníka. Oblíbený nápoj osvěží nejen celou domácnost

Jakmile mraveniště objevíte, je čas jednat. Snažte se nejprve pořádně si obyvatele prohlédnout. Podle barvy a velikosti můžete určit druh. Nejhorší jsou mravenci faraoni, protože většinou vybudují více než jednu kolonii, a je tak těžší se jich zbavit. Nejúčinnějším způsobem je přelít mraveniště horkou vodou s trochou mýdla a zasypat nastrouhanou citrusovou kůrou s trochou vody.

Zdroj obrázku: Freepik

Odpuďte je vůněmi

Pokud se u vás naopak vyskytli mravenci, kteří si žádné mraveniště nezaložili, vyplatí se sáhnout po metodách našich babiček. Pomůže vám máta, kopřivy, ocet nebo mycí prostředek na nádobí, ale i citronová šťáva nebo citrusový esenciální olej. Pachy těchto produktů jsou totiž hmyzu značně nepříjemné a raději se jim vyhnou.

Doporučený článek:  Využijte povlaky na polštáře efektivně. Místo vyhození ještě zajímavě poslouží

Abychom zabránili dalšímu výskytu a šíření mravenců v domácnosti, je třeba udržovat byt v čistotě. Většina čističů zakryje stopy feromonů, které si mravenci vytvořili a po kterých cestují, ale také vydávají pachy, které je odpuzují. Každodenním úklidem kuchyňské desky navíc předejdeme situaci, kdy na ní zůstanou zbytky jídla a přilákají tak mravence. Pořiďte si uzavřené odpadkové koše, a pokud třídíte bio odpad, vynášejte ho co nejčastěji.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-kill-ants