Hořčice nepatří jen do kuchyně. Vyléčí nachlazení, uleví při popálení a posílí vlasy

Ruská, francouzská, orientální nebo plnotučná – hořčice existuje v několika možných variantách a záleží jen na naší chuti, jakou si vybereme. Používáme ji především ke klobásám, párkům nebo jako součást omáček či pod maso. Hodí se také k zeleninovým salátům a patří na jídelní stůl, pokud se chystáme grilovat.

Věděli jste, že hořčici můžete využít i jinde než v kuchyni?

Hořčice se bude hodit jako praktický prostředek nejen na úklid, ale pomůže také při různých infekcích. Nechte se překvapit její účinností, která vám sebere dech. Hořčice pomůže například proti bolesti v krku. Jestli se cítíte nepříjemně a v krku vás škrábe hlavně při polykání, pomůže hořčice. Proveďte s její pomocí výplach a udělejte tak hned, jak ucítíte první příznaky nemoci. Lžíci hořčice smíchejte s medem, šťávou z citronu a špetkou soli. Všechno dejte do sklenice vody, zamíchejte a kloktejte.

Doporučený článek:  Jak odstranit skvrny od ovoce?

Hořčice bude fungovat také na ucpaný nos. Ten může velmi ztížit nejen dýchání, ale také ovlivní vaši náladu. Rozmíchejte několik lžic hořčice v troše soli a misce teplé vody. Nohy ponořte do roztoku a nechte působit tak dlouho, dokud voda nevystydne. Poté si nohy osušte a oblečte si teplé ponožky. Udělejte tak nejlépe před spaním.

Zdroj obrázku: Freepik

Hořčice pomůže na popáleniny nebo jako výživa pro vlasy

Hořčice si velmi snadno poradí s menšími popáleninami. Jestli ji máte doma, můžete ji využít jako první pomoc. Mnoho lidí o tomto použití hořčice nemá ani ponětí. S její pomocí ale přijde úleva a navíc se sníží riziko vzniku bolavých puchýřů. Hořčici naneste přímo z ledničky na podrážděnou pokožku. Po několika minutách opláchněte natřené místo.

Doporučený článek:  Jakými způsoby lze úspěšně spálit břišní tuk

Hořčici si můžete nanášet také jako masku na vlasy. Budou po ní hebké, lesklé a přestanou se lámat. Smíchejte ji s olejem, například lněným. Dejte ji zejména na konečky vlasů, které jsou oslabené. Na vlasech nechte alespoň hodinu působit.

Zdroj: https://thesecretyumiverse.wonderhowto.com/how-to/9-non-condiment-uses-for-mustard-0140115/