Jak ozdobit nehty? Inspirujte se třemi snadnými tipy!

Pro nádherné a ozdobené nehty nemusíte chodit do salónů krásy, stačí se inspirovat dechberoucími vzory a vytvořit si vlastní ozdoby na nehty za pomocí triků nail artu. Umění zdobení nehtů totiž zvládne úplně každý, stačí se inspirovat nápady, pomocí kterých budou nehty vypadat krásně a zdobení vám bude každý závidět!

1.    Nehty s potiskem

Netradiční a nevšední vzory? Pomocí novin! Stačí totiž nalakovat nehty na bílo, můžete použít i béžovou. Barvu na nehtech nechte zaschnout. Pak si stačí vzít novinový papír, vystřihnout kousek s textem nebo požadovaným vzorem, namočit do alkoholu (použít lze vodku, líh, salicylový destilát) a přiložit na nalakovaný nehet, přitlačit tamponkem nebo vatou, nechat působit a poté odlepit. Vzor zůstane na bílém podkladu, na závěr je dobré přelakovat bezbarvým lakem. Vhodné je použít běžné černobílé noviny, není vhodný barevný tisk a časopisy.

2.    V záplavě teček a puntíků

Nejsnadnější způsob zdobení nehtů je za pomocí teček a různobarevných puntíků. Tento druh nail artu vypadá skvěle, stačí vhodně vybrat barevné kombinace, které k sobě pasují. Začněte jednobarevným podkladem, nalakujte nehty a nechte zaschnout. Poté stačí namáčet do různých laků štěteček a zlehka se dotýkat nehtů, vzniknou malé tečky. Čím více přitlačíte, tím větší puntíky vzniknou. Velmi zajímavě vypadají také vícebarevné body. Snadněji se tečky vytvářejí pomocí sondy ve stylu tužky s kuličkovým hrotem, kterou lze zakoupit v kosmetických potřebách.

Zdroj obrázku: Freepik

3.    Vodolepky různých vzorů

Jak vytvořit sofistikované vzory na nehty, které vypadají krásně a mohou být květinové, s motýlky nebo srdíčky? Toto umění nail artu zvládne jen profesionál, proto je snazší tyto zajímavé vzory zakoupit jako vodolepky a na nehty nalepit. Můžete se pak pyšnit nejkrásnějšími vzory na nehty i Eiffelovou věží! K zakoupení jsou nehtové nálepky na vodní bázi, které se nalepují z blistru po odstranění folie a namočení do vody. Nálepkou lze po nehtu pohybovat do doby, než zaschne, nemusíte se proto bát špatného umístění.

Zdroj: https://www.byrdie.com/easy-nail-art-ideas-4775663