Jaké plemeno psa se nejlépe hodí do rodiny s dětmi?

Děti milují psy. Naopak to ale může být trochu složitější. Pokud doma máme děti a rozhodneme se pořídit si ještě štěně, je třeba dobře zvážit plemeno. Existuje šest plemen, které jsou doporučované pro rodiny s dětmi. Na prvním místě je beagle. Toto plemeno je v poslední době velmi populární. Psi jsou to přátelští, energičtí, milují mazlení a nevykazují žádnou agresi. Jsou ale neradi sami, proto by neměli zůstávat v bytě sami.

Buldočci jsou hraví a inteligentní

Francouzský buldoček si rád hraje, přestože se rychle unaví. Je velmi inteligentní a rád se mazlí, takže je skvělou volbou pro rodiny s dětmi, která nevede příliš aktivní životní styl a chce si pořídit spíše gaučového psíka. Dalším vhodným plemenem je kolie. Jsou to přátelští psi, kteří milují kontakt s lidmi a s dětmi budou trávit čas velmi rádi. Rychle se připoutají k prostředí, ve kterém se pohybují, a své majitele si zamilují, pokud se o ně dobře starají.

Doporučený článek:  Jednoduché triky usnadní život a zlepší den. Parkování ani zatloukání hřebíků už nebudou problém

Samojedi jsou nejen roztomilí, ale také velmi společenští. Vypadají jako malí chlupatí medvídci. Ačkoliv jsou velmi pohybliví, vůči své „rodině“ neprojevují žádnou agresi. Jejich tvář budí dojem, že se neustále usmívají. Samojedi jsou velmi sociální a hodí se do aktivní rodiny, která s ním bude chodit na dlouhé procházky. Zde je ale třeba vzít v úvahu, je péče o srst samojeda není zrovna jednoduchá.

Retrívři jsou trpěliví a spjatí s lidmi

Kavalír King Charles je jemný, něžný pes, který miluje společnost. Pokud ale uvažujete o jeho pořízení, přesvědčte se, že vaše děti s ním budou umět zacházet a nebudou s ním jednat jako s hračkou. Jsou to totiž velmi citliví psi. Velmi rychle se připoutají k lidem a hodí se do rodin, které jsou převážně klidné.

Doporučený článek:  Přebytečné bílky nemusí skončit v koláči. Lze je skvěle využít při úklidu i péči o pokožku

V seznamu samozřejmě nesmí chybět ani energický zlatý retrívr. Toto plemeno je opravdu ideální pro rodiny s dětmi. Jsou to energičtí psi ochotní si hrát i s malými dětmi, jsou ale také velmi trpěliví a inteligentní. Zlatý retrívr bude spokojený v bytě nebo doma, není to venkovní pes. Jeho výcvik a výchovu zvládne i úplný začátečník.

Zdroj: https://www.akc.org/expert-advice/lifestyle/best-family-dogs/