Na suché ruce pomohou buď koupené krémy, nebo pár domácích prostředků, které skoro nic nestojí

Ruce jsou velmi namáhanou částí našeho těla – trpí nejen v zimě, ale také v létě. Při nedostatečné péči se mohou objevit suchá místa, budeme mít roztřepené nehty nebo se dokonce objeví podráždění. V létě používáme hodně často opalovací krém, v zimě ruce musíte chránit před mrazem. Jaké domácí prostředky můžete použít k ošetření rukou?

Jaké příčiny má popraskaná a suchá kůže na rukou?

Většina lidí se se suchou nebo dokonce popraskanou kůží potýká především na podzim a v zimě, kdy teploty klesají. Citlivá pokožka se dostává velmi často do kontaktu se zimou, navíc v zimě nemáme dostatek vitaminů ani dalších živin. I tak je potřeba v jídelníčku mít dostatek ovoce a zeleniny. Mnohem častěji si teď ruce také myjeme a obyčejná voda společně s mýdlem je mohou vysušovat.

Doporučený článek:  Dokonale namalované oční linky si můžete užít po celý den. Jejich rozmazání bude provždy konec

Proto je vhodné používat krémy na ruce, které jim dodají hydrataci. Pomoci si ale můžete také domácími metodami, které jsou mnohdy účinnější a také levnější. Po umytí rukou tak nanášejte jen kvalitní kosmetiku, navíc nepoužívejte hrubé ručníky, které mohou pokožku podráždit. Při úklidu doma používejte ochranné rukavice – díky nim nebudou vaše ruce tolik trpět.

V kuchyni najdete mnoho pomocníků

Jedním z prostředků, které můžete použít místo krémů na ruce, je olivový olej. Každá domácnost by ho měla mít doma, protože je velmi mastný a také plný živin a látek, které vaše ruce ocení. Stačí zahřát 4 lžíce oleje, přidat do vlažného oleje žloutek a promíchat. Takto připravenou směs si naneste na ruce, nasaďte si rukavice a nechte 20 minut působit. Ještě lépe uděláte, pokud olej necháte působit přes noc – nasadit si můžete i bavlněné rukavice, které vás i zahřejí a směs bude fungovat lépe.

Doporučený článek:  Tenké obočí je zpět. Devadesátkový trend se vrací, tentokrát sází na přirozenost

Lněné semínko patří mezi produkty plné vlákniny. Můžete ho přidat do tvarohu nebo jogurtu. Pro ruce je nutné ho uvařit ve vodě. Vytvoří se tím hustá kaše, kterou nechte vychladnout. Nalijte pak směs do mísy a ponořte do ní na několik minut ruce. Pokud máte pokožku na rukou hrubou nebo popraskanou, ruce nechte ponořené delší dobu. Lněné semínko navíc na rukou nenechá žádný mastný film.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/321212