Citron nesmí doma chybět. Pomůže lépe usnout, zatočí se zápachem a zanechá za sebou lesk

Někteří lidé citron používají nejen do čaje, ale také v ložnici. Není to žádná legrace, opravdu se citron hodí také do ložnice, kde může využít svůj potenciál. Podívejte se, jaké výhody můžete získat, pokud budete mít v ložnici citron. Je to vitaminová bomba, která je nejen plná vitaminu C, ale také antioxidantů, které nám mohou zlepšit zdraví.

Citron je užitečný nejen v kuchyni, ale také v ložnici

Nejen že je citron zdravý a můžete ho využít například při hubnutí, ale navíc odstraní nepříjemný zápach z ložnice nebo lednice, kde můžete snadno zapomenout na potraviny, které se rychle zkazí. Vyplatí se tak nechat citron na místech, kde tento problém hrozí.

Doporučený článek:  Nastražte na ovocné mušky jednoduchou past. Ovoce i zelenina budou znovu v bezpečí

Můžete ho například nakrájet na polovinu, nasypat na něj mořskou sůl a položit na noční stolek nebo na parapet. Díky takto připravenému citronu budete mít mnohem lepší spaní a také se vám bude lépe usínat. Můžete ráno vypít sklenici vlažné vody, do které si nakapejte citron a přidejte také zázvor. Tento nápoj vás nastartuje na celý den a navíc pomůže v hubnutí.

Zdroj obrázku: Freepik

Citron se vyplatí vzít i do koupelny

Vlastnosti citronu můžete využít také k tomu, abyste si zlepšili trávení. Zbavíte se díky němu toxinů z těla, protože se jedná o ovoce, které je velmi univerzální. Můžete ho využít nejen v kuchyni, ale pomůže k lepšímu spánku, uleví střevům a ledvinám. Stojí za to ho použít také v koupelně. Jestli máte v koupelně chromované prvky, pomůže při jejich čištění.

Doporučený článek:  Vodní kámen je nepřítel každé rychlovarné konvice. Vyčistit ji pomohou osvědčené domácí metody

Citronovou šťávu můžete smíchat s trochou vodu a tímto roztokem vyčistit tyto povrchy. Poradí si také se znečištěnou vanou, umyvadlem nebo toaletou. Při čištění dřezu pomůže odstranit sediment a všechny místnosti budete mít krásně provoněné. Vyplatí se mít citron pokaždé doma. Využijete ho také při výrobě domácích čisticích prostředků, poradí si s odolnými skvrnami a má skvělé bělicí účinky.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/tips/a26268/new-uses-lemons/