Okna nastavená na zimní režim pomohou snížit náklady na topení

Teploty venku stále klesají a blíží se nejstudenější období roku. Ceny za vytápění letos vyletí do závratných výšin, proto myslete na to, jak protopit co nejméně a ušetřit. Připravte se na následující topnou sezonu a zkontrolujte především okna, která mohou mít špatné těsnění. Teplo uniká také pode dveřmi, bude lepší je zajistit například ochranou proti průvanu.

Zkuste jednoduchý trik na utěsnění oken

Jak mít doma příjemné teplo, a přitom za to nedat tolik peněz? Letošní zima může být, co se týče peněz za spotřebovanou elektřinu nebo plyn, velmi drahá. Díky jednoduchému triku ale můžete ušetřit i několik stovek nebo tisíc korun za rok. Víte, kolik tepla vám uniká nejen okny, ale také dveřmi? Všechno je potřeba zajistit, abyste měli jistotu, že netopíte zbytečně. Protopené účty budou vysoké a vám bude během zimy stejně chladno.

Doporučený článek:  Růže jsou často napadeny škůdci nebo chorobami

Stačí přitom utáhnout jediný šroubek, abyste měli jistotu, že teplo nikam neuteče. S přípravami na zimu se tedy vyplatí začít už na podzim, protože topenáři budou mít spoustu práce. Nemusíte být přitom géniové, abyste si spočítali, kolik peněz normálně protopíte a kolik tepla může okny nebo dveřmi uniknout. Okna si můžete sami utěsnit pomocí jednoho šroubku a budete mít celou zimu po starostech. Záleží ale na tom, jestli máte okna plastová, nebo ještě dřevěná.

Doporučený článek:  Proti krtkům lze využít speciální plašiče i domácí produkty
Zdroj obrázku: Freepik

V případě plastových oken stačí maličkost

Pokud máte plastová okna, budete je muset přepnout do zimního režimu. K tomu vám bude stačit pouze imbusový klíč nebo kleště. Tento trik je velmi snadný. Šroubem totiž stačí otočit proti směru hodinových ručiček. Většinou u těchto typů oken stačí změnit jeho pozici o 90 stupňů oproti letnímu režimu. Čím větší tlak vznikne, tím bude izolace účinnější.

Je to velmi jednoduchý postup a otočit šroub zvládne opravdu každý. Tímto trikem si můžete ručně ušetřit až několik tisíc korun. Pokud máte v domácnosti starší okna, budete si muset poradit jinak, nejlepší jsou ochrany do oken nebo dveří. Vyplatí se pak investovat do nových oken, návratnost je do několika let.

Zdroj: https://service.techexpertolux.com/en/sovetyi/kak-perevesti-okna-v-zimniy-rezhim.html