Výživná maska z vlašských ořechů rozzáří pleť a posílí vlasy. Její příprava je nadmíru jednoduchá

Vlašské ořechy jsou velmi oblíbeným produktem, který si můžeme sami vypěstovat na zahradě. Je to zdravá svačinka, kterou si užije také naše pokožka. Pleťové nebo vlasové masky z vlašských ořechů jsou velmi oblíbené, protože tyto plody jsou studnicí vitaminů a dalších látek, které vlasy i pokožku vyživí bez potřeby chemických přípravků.

Proč se vyplatí dělat si masky z ořechů?

Ořechy obsahují vitaminy E, K, C nebo A, kromě toho také spoustu draslíku, železa nebo kyseliny listové. Ta se hodí především pro těhotné ženy, protože pozitivně ovlivňuje vývoj plodu. Jak si ale takovou masku vyrobit? Nebudete k tomu potřebovat žádné suroviny, které by nebyly snadno k dostání. Stačí jen několik ořechů, sladká smetana a pomerančová šťáva.

Doporučený článek:  Poznejte zázrak epsomské soli. Napomůže klidnému usnutí a dokonale zjemní pokožku

Ingredience společně důkladně promíchejte a naneste na obličej. Nechte působit dvacet minut a poté smyjte vatovým tamponem, který namočte v mléce, a obličej si opláchněte studenou vodou. Maska může vaší pleti pomoci především s vyhlazením vrásek nebo jiných nerovností, pokožku vyživí a budete se cítit mnohem lépe.

Zdroj obrázku: Freepik

Vlašské ořechy se budou hodit také na vlasy

I na vlasy můžete použít masku z vlašských ořechů. Postup bude podobný jako při výrobě pleťové masky. K její přípravě ale budete potřebovat především skořápky od ořechů, které pečlivě rozdrťte. Můžete použít kladivo a poté je hodit do hmoždíře. Poté k nim přidejte lžíci olivového oleje a máte hotovo.

Doporučený článek:  Předražené krémy jsou zbytečné. Na akné působí nejlépe bylinka, která roste na každé louce

Takto připravenou masku naneste na vlasy a nezapomeňte používat rukavice. Ořechy totiž mohou obarvit ruce a nehty a je možné, že barva nepůjde z rukou smýt. Směs pak nechte působit asi půl hodiny a poté vlasy důkladně opláchněte. Už po několika použitích uvidíte, že budou vlasy zdravější a pevnější. Vlašské ořechy se pak mohou hodit také jako chutná svačinka nejen pro děti. Ideální jsou například do pečených dezertů.

Zdroj: https://www.pinkvilla.com/fashion/beauty/walnut-diy-masks-game-changer-dry-skin-and-lifeless-hair-782523