Jednoduchý trik zbaví oblečení všech chlupů a nečistot. Majitelé mazlíčků budou nadšení

Perete pravidelně barevně oddělené prádlo přesně rozdělené dle instrukcí na lístku od oblečení? Máte rádi krásně voňavé a čisté prádlo bez žmolků? Tak vás jistě zajímá, nač je dobré přidávat vlhčené ubrousky do pracího bubnu. Nejen že vás zbaví nežádoucích žmolků na oblečení, ale také zatočí s chlupy od psích mazlíčků.

Vlhčené ubrousky pro odstranění chlupů z prádla

Chlupy čtyřnohých miláčků jsou často všude po domě, ale také na oblečení. Majitelé psích a kočičích mazlíčků se postupem času smířili s tím, že jejich oblečení nebude nikdy bez chlupů. Je zde ale trik, který doporučujeme vyzkoušet. A to přidat do bubnu k prádlu pár vlhčených ubrousků. Jak to funguje? Vlhčené ubrousky mají charakteristickou strukturu, která na chlupy, ale také vlasy působí jako magnet. Po vyprání bude prádlo bez chlupů a ubrousek s chlupy jednoduše vyhodíte.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak je to s praním černého prádla?

Černé oblečení je nadčasové a stále moderní. Jedinou nevýhodou, kterou má, je to, že se barva často sepere a z černé se stává nelichotivá šedá. Také v tomto případě vás mohou zachránit vlhčené ubrousky. Pro dokonalý efekt dejte do bubnu pračky klidně tři vlhčené ubrousky. Ubrousky rozložte, aby jejich plocha byla co největší. Čím větší plocha, tím více zachycených nečistot a chlupů.

Základní pravidla

Při praní prádla dodržujte tato pravidla:

  1. Prádlo s nažehlenými obrázky perte naruby.
  2. Dodržujte doporučené teploty k praní prádla dle údajů na štítku.
  3. Rozdělujte prádlo dle barevnosti na světlé, tmavé a barevné.
  4. Nikdy nenaplňujte prací buben na maximum.
  5. Prádlo před vložením do pračky roztáhněte a vyjměte vše z kapes (hlavně peníze a papírové kapesníky).
  6. Prádlo po doprání co nejdříve vyjměte z pračky bubnu, aby se zbytečně nepomačkalo.
  7. Prací buben pravidelně čistěte, a to i gumy v okolí dvířek pračky.
Zdroj: https://brightside.me/inspiration-tips-and-tricks/why-putting-a-wet-wipe-into-the-washing-machine-can-save-you-a-ton-of-time-and-nerves-796115/