Jak se chránit před nemocemi: Zeleninu a ovoce stačí smíchat a částečně je vyhráno

V posledních letech se staly koktejly nebo smoothie velmi oblíbené. Je to hlavně proto, že jsou skvělým a jednoduchým způsobem, jak dostat potřebné živiny a vitamíny do těla. Při správné kombinaci surovin můžete navíc získat chutnou snídani nebo svačinu.

Příprava koktejlu z řepy a jablek

Přinášíme recept na koktejl z červené řepy a jablek. Budete potřebovat 2 řepy, 2 jablka, šťávu z jednoho citrónu, 500 ml vody a trochu medu. Řepu a jablka oloupejte, nakrájejte na menší kousky a umístěte do mixéru. Vše zalijte vodou a citrónovou šťávou a důkladně promíchejte. Hotový koktejl můžete obohatit trochou medu nebo jiného sladidla. Tento koktejl obsahuje vitamíny B, C, A, E a K.

Doporučený článek:  Bez telefonu ani ránu. Na těchto místech ale nemá co dělat, hrozí i výbuch

Červená řepa obsahuje železo, draslík a hořčík. V jablku zase najdeme vitamín C a betakaroten, lutein, zeaxantin, kryptoxantin a flavonoidy. Aby měla koktejlová strava opravdu význam, měla by se dobře naplánovat. Stojí za to připomenout, že většina smoothie by se měla připravovat na bázi zeleniny. Ovoce by mělo být jen malým doplňkem. Aby se tělu poskytly různé vitamíny a přiměřené minerální hodnoty, je také třeba zaměřit se na rozmanitost. Měli byste sáhnout po různých produktech a vyhnout se monotónnosti.

Zdroj obrázku: Freepik

Proč se vyplatí pít čisticí koktejly

Čisticí koktejly jsou skvělým řešením pro lidi, kterým záleží na detoxikaci. Jejich hlavním úkolem je odstranit volné radikály z těla. Je však třeba připomenout, že koktejly mají více výhod. Jejich příprava na základě ovoce a zeleniny činí z těchto nápojů vitamínovou bombu a skvělý zdroj vlákniny. Je to také skvělé řešení pro lidi, kteří nemají rádi zeleninu. Přidání ve formě špenátu nebo kapusty příliš neovlivní chuť nápoje a je dalším zdrojem cenných složek.

Doporučený článek:  Jablečný nápoj osvěží a doplní vitaminy

Zkuste si připravit koktejl se špenátem. Budete potřebovat hrst špenátu, 1 okurku, šťávu z jednoho citrónu, 200 ml vody. Špenát byste měli důkladně umýt a vhodit do mixéru. Okurku oloupejte, nakrájejte na menší kousky a přidejte ke špenátu. Zelenina by se měla zalít vodou a citrónovou šťávou a důkladně promíchat. Špenát obsahuje především vitamín A, C, K1, železo a kyselinu listovou.

Zdroj: https://thatsmyjamok.com/23-important-benefits-of-drinking-healthy-smoothies/