Kávová sedlina nepatří do koše, ale do lednice nebo na zahradu. Její účinky poznáte ihned

Kávová sedlina jsou zbytky kávy, kterou máme tolik rádi. Káva je nápoj, který je velmi lahodný a hlavně dokáže člověka po ránu nastartovat. Nevyhazujte ale kávovou sedlinu, protože ta se může hodit v domácnosti. Proč se vyplatí ji dát například do lednice?

Jak můžete aplikovat kávovou sedlinu v domácnosti?

Kávovou sedlinu můžete využít hned několika způsoby. Hodit se bude jak doma, tak na zahradě. Po uvaření kávy a následném vypití ji můžete použít jako přírodní hnojivo pro květiny. Sedlinu můžete použít také jako osvěžovač do ledničky nebo se s její pomocí zbavíte zaschlého tuku na nádobí.

Doporučený článek:  Úniky tepla z domova lze snížit dobrou izolací a pravidelnou údržbou

Možná jste už někde v drogerii zahlédli dózu s kávou. V obchodech se zatím jedná o výjimečné situace, ale pokud ji tam uvidíte, můžete si být jisti, že tam není náhodou. Používá se totiž k čištění nosu od vůně parfému, který si zrovna zkoušíte. Zamezí tomu, že se vám vůně budou míchat dohromady. Chladnička je natolik citlivé místo, že jejím pachům zabrání pouze káva.

Zdroj obrázku: Freepik

Zkazily se vám v lednici potraviny? Použijte kávu

V lednici míváme několik potravin, které svými pachy mohou způsobit nemalé problémy. Voňavý sýr může pohltit pach jiného produktu, a tím dojde k tomu, že už nebude vonět stejně. Kávová sedlina je tak účinným prostředkem na nepříjemný zápach v lednici. Hodí se ale také do auta nebo do skříně.

Doporučený článek:  Objevte účinky bobkového listu. Toto koření dokáže víc než jen ochutit oběd

Sedlinu dejte uschnout a následně ji nasypte na talíř nebo do misky a dejte do lednice. Bude skvěle absorbovat pachy a po otevření lednice už nebudete muset čichat nepříjemný zápach, který se z ní line. Kávu si tak můžete vychutnat každý den, kávovou sedlinu sbírat a po jejím usušení ji použít nejen do lednice, ale také na zahradní nebo pokojové rostliny. Ušetříte kávu jako takovou, protože můžete použít čerstvá namletá zrna, která dále zužitkujete. Udělat tak můžete mnohé nejen pro životní prostředí, ale také pro svou peněženku.

Zdroj: https://www.citygirlcoffee.com/thescooterscoop-blog/2019/10/10/fiveeasyandsurprisingwaystoreusecoffegrounds