Tipy, jak uklidit i nejmenší skuliny v bytě

Špatně dostupná místa, malé skuliny nebo otvory, kam rukou nesáhnete. Domácnost je plná takových oblastí, kde jen stěží udržíte perfektní čistotu. Jak taková místa čistit a uklízet? Poradíme vám ty nejlepší triky a rady, se kterými bude váš domov opět dokonale čistý a krásný.

Poraďte si s vodním kamenem

Zejména v koupelně se může usadit vodní kámen na místech, kam jen těžko rukou dosáhnete. Jedná se většinou o menší skuliny, například v tryskách sprchové hadice, v záhybech baterie nebo mezi spáry dlaždic. Jak v takových místech vodní kámen odstranit?

Doporučený článek:  Kávová sedlina nepatří do koše, ale do lednice nebo na zahradu. Její účinky poznáte ihned
Zdroj obrázku: Freepik

Velkým pomocníkem bude ocet, zubní kartáček a tampon nebo vatová tyčinka do uší. Naneste malé množství octa na vatový tampon a přikryjte s ním místo, odkud potřebujete vodní kámen odstranit. Nechte působit asi deset minut a poté snadno odstraníte přebytečné nečistoty pomocí tamponu, vatové tyčinky nebo starého zubního kartáčku.

Drobné díry a skuliny

Vaše domácnost je plná úzkých mezer a skulin, ze kterých jen těžko nečistotu odstraníte. Vatové tyčinky do uší jsou pro čištění takových míst nejideálnější variantou. Namočte je do octa s vodou a jedlou sodou, otřete úzké mezery a nechte směs chvíli působit. Poté odstraňte spolu s nečistotou a místa důkladně opláchněte.

Doporučený článek:  Sušení prádla v interiéru má několik pravidel
Zdroj obrázku: Freepik

Nádoby s úzkým hrdlem

Určitě ve vaší domácnosti najdete minimálně jednu vázu nebo karafu s úzkým hrdlem. Tyto nádoby vypadají krásně, avšak jejich údržba je o něco složitější. Jak takové otvory vyčistit od nečistot a usazenin? Tento trik vám usnadní několik příštích hodin práce.

Vložte do nádoby jeden aspirin a zalijte ho teplou vodou. S karafou nebo vázou trochu zatočte, aby se prášek důkladně rozpustil a vznikla tím správná chemická reakce. Aspirin dokáže odstranit i ty největší usazeniny. Po několika minutách nádobu vypláchněte čistou vodou.

Zdroj: https://thecreativecottage.net/are-you-missing-these-4-sources-of-hidden-dirt-in-the-home/