Když deodoranty nestačí, pomůže příroda. Pocení a zápachu zabrání bylinky i běžná kosmetika

Používáte deodorant, ale i přesto bojujete s vlhkými skvrnami v podpaží? Nadměrné pocení je bohužel nepříjemný problém a ne všechny komerční produkty jej dokážou skutečně efektivně řešit. Poradíme vám, jak s tímto problémem zatočit zcela přírodně.

Jasmín

Má antibakteriální a dezinfekční vlastnosti. Pomáhá při nadměrném pocení a snižuje i nepříjemný tělesný zápach. Mimořádně účinná je jasmínová koupel. Jak na to? Smíchejte 4 polévkové lžíce kůry a květů jasmínu, dejte je do vany plné horké vody a nechte řádně rozpustit. Poté se do vany naložte a vydržte v ní alespoň 15–20 minut. Můžete koupel opakovat každý den, dokud se nebudete méně potit.

Doporučený článek:  Rajčata a okurky podpoří v růstu kyselina citronová

Dub letní

Kůra tohoto stromu obsahuje třísloviny, které zabraňují pocení. Vezměte 5 lžic kůry, zalijte je litrem studené vody a vařte po dobu 10 minut. Následně vodu slijte a s její pomocí si řádně umyjte podpaží. Je možné nálev také nalít do vany a 15 minut se v něm koupat.

Zdroj obrázku: Freepik

Šalvěj

Dokonale čistí, dezinfikuje, osvěžuje a zároveň stahuje póry a snižuje pocení. Připravte si účinný antiperspirant. Vezměte 4 lžičky této mocné sušené bylinky a zalijte je 50 ml vroucí vody, spařte, zchlaďte a sceďte. Následně smíchejte 4 lžičky bramborové mouky a jedlou sodu, poté přidejte 3 lžíce rozpuštěného kokosového oleje, 4 lžíce připraveného nálevu a 10 kapek šalvějového oleje. Výsledným krémem si namažte podpaží vždy po ranní sprše.

Doporučený článek:  Kyselina citronová během chvíle rozzáří celý domov čistotou. Skvrny a vodní kámen budou minulostí

Bambucké máslo

Budete potřebovat 3 lžíce kokosového oleje, 3 lžíce jedlé sody, 2 lžíce bambuckého másla, 2 lžíce tapioky rozemleté na velmi jemný prášek nebo kvalitního kukuřičného škrobu a esenciální oleje dle vlastní volby. Ve vodní lázni rozpusťte bambucké máslo společně s kokosovým olejem. Následně do teplé směsi přidejte jedlou sodu a tapioku či kukuřičný škrob a řádně promíchejte. Přidejte esenciální oleje a uskladněte v uzavíratelné sklenici. Deodorant není nutné skladovat v lednici, takže je skutečně praktický pro každodenní použití.

Zdroj: https://www.sweatblock.com/how-to-stop-sweating-naturally/