Kočičí moč na nábytku je nepříjemný problém. Zbavit se jí nemusí být nic těžkého

Pokud máte doma kočky, určitě se vám někdy stalo, že se kočka vymočila mimo svůj prostor. Stává se to především u malých koťat, které si teprve musí zvyknout, že se chodí vykonávat potřeba na určené místo. Jak ale dostat nepříjemný zápach moči z nábytku, gauče nebo jiných věcí? V tomto ohledu je nutné postupovat hlavně rychle. Na pomoc přicházejí hlavně domácí metody, které jsou účinné.

Proč kočky močí na nábytek?

O kočkách je známé, že jsou velmi čistotné. Přesto se ale stane, že se vymočí na gauč nebo na jiný kousek nábytku. Pokud to tak udělají, nezbyde nic jiného než zápach odstranit. Co ale dělat v případě, že nejste doma a překvapení na vás bude čekat už několik hodin? Kočičí moč poznáte na první začichání. Na nábytek močí hlavně nevykastrovaní kocouři, kteří tak dávají najevo, že jsou v domácnosti páni.

Doporučený článek:  Několik jednoduchých změn sníží spotřebu vody doma i na zahradě

Nejčastěji kočka močí například na kousek koberce, známé jsou také případy, kdy najdete překvapení ve své botě nebo na ručníku, pokud ho necháte ležet na podlaze. V takovém případě bude nejlepší nechat kočku vyšetřit u veterináře, protože bolest při močení může mít spojenou právě se záchodem a když se vymočí jinam, bude mít pocit, že jí to už bolet nebude.

Domácí prostředky by měly zabrat

U zápachu kočičí moči je potřeba jednat rychle. Na pomoc pak přicházejí ocet a jedlá soda. Je to známá dvojice, která v domácnosti dokáže opravdové zázraky. Jedlou sodu smíchejte s octem tak, aby vznikla pasta, kterou pak natřete na špinavé místo. Lépe pohltí nepříjemné pachy a vyplatí se počkat několik minut, pokud máte možnost, pastu nechte na místě i několik hodin. Poté ji odstraňte papírovou utěrkou a otřete vlhkou houbičkou.

Doporučený článek:  Zářivě bílé ručníky jako z hotelu: profesionální péči jim zajistíte i v pohodlí domova

Fungovat bude také peroxid vodíku. Jestli se někomu nelíbí použít octa, který může také zapáchat, vyplatí se sáhnout po peroxidu. Funguje velmi rychle, bohužel je ale nutné si dávat pozor, protože může odbarvit látky. Jestli ani tyto metody nepomohly, budete muset nasadit vyšší kalibr. I po vyprání látky můžete cítit zápach. Zkuste proto do praní přidat citrusový nebo levandulový olej.

Zdroj: https://petkeen.com/cat-pee-smell-out-of-couch/