Vyrobte si vlastní osvěžovač vzduchu. Potřebovat budete jen několik přírodních ingrediencí a oblíbenou vůni

Dnes je velmi moderní dělat si většinu věcí sami doma. Vyrobit si můžete nejen tablety do pračky nebo myčky, ale také si připravit osvěžovač vzduchu, do kterého přidáte pouze suroviny, které dobře znáte a neškodí životnímu prostředí.

Zapomeňte na drahé osvěžovače plné chemie

Výroba takového osvěžovače není nic náročného, navíc do výroby můžete zapojit také děti. Budete potřebovat jen několik surovin, které možná najdete doma, ale pokud ne, snadno je koupíte v obchodě. Poté už to chce jen trochu času a trpělivosti a můžete si vyrobit dárek, který potěší každého milovníka vůní.

Doporučený článek:  Těmhle mýtům o skladování potravin radši nevěřte. Jídlo ztratí na kvalitě i chuti

Do malé vázy nalijte 15 ml převařené vody, přidejte lžičku lihu nebo čisté vody, lžičku jedlé sody a nakonec 15 kapek přírodního esenciálního oleje (zakoupíte je v drogeriích, květinářstvích nebo jiných obchodech, kde se specializují na drobné dárky). Vyzkoušet můžete pomerančový, s čajovníkem nebo borovicí. Záleží na vás, jaká vůně je vám nejbližší.

Zdroj obrázku: Freepik

Osvěžovač bude dobře fungovat pomocí tyčinek

Určitě znáte vonné tyčinky například z difuzéru. Doma vyrobený osvěžovač bude fungovat na stejném principu. Suroviny důkladně zamíchejte, do lahvičky vložte tři až čtyři ratanové tyčinky, které koupíte také ve specializovaných obchodech. Lahvičku pak dejte do koupelny nebo místnosti, kde chcete mít krásně voňavý vzduch.

Doporučený článek:  Oblíbené ovoce je tajnou zbraní všech hospodyněk, které mají v koupelně a kuchyni vždy dokonale uklizeno

Jednou za čas byste měli tyčinkami zamíchat, aby se vůně dostala do ovzduší. Domácí osvěžovač si můžete vyrobit snadno, a až vám dojde, můžete vyzkoušet jinou vůni. Máte spoustu možností, navíc můžete domácí difuzér darovat jako dárek, pokud si vyberete vhodnou vázičku, která půjde zajistit například zátkou. Buďte originální! Jedlá soda, která je součástí osvěžovače, se bude hodit také na úklid domácnosti, čištění odpadu nebo koupelny. Její účinky jsou nezaměnitelné a příznivá je také její cena, protože malý pytlík vás nezruinuje, ale můžete mít celý byt čistý.

Zdroj: https://www.thespruce.com/make-your-own-room-diffuser-1103952