Kočky dávají najevo svou náklonnost nenápadnými signály

Kočky jsou od psů velmi odlišné. U psa velmi rychle poznáte, jestli se mu líbíte, nebo ne. Kočky dávají svou lásku najevo jemnými signály, které byste měli znát. Díky tomu budete vědět, jestli vás kočka miluje. Stačí, když ji budete pozorně sledovat. Kočičí láska rozhodně existuje, ale nepoznáte ji často na první pohled. Co kočky dělají, když své lidi milují? Některé signály jsou možná nenápadné, ale pro kočky mají obrovský význam!

Milují kočky své majitele?

Hodně lidí říká, že kočky nedokážou milovat lidi a svým způsobem je pouze využívají pro zajištění domova a potravy. Pravdou je, že kočky také mohou své majitele milovat. Mají jen vlastní způsoby, kterými to dávají najevo. Pro kočky je složitější přilnout k lidem, ale rozhodně to není nemožné. Kočičí láska rozhodně existuje, takže nemusíte své naděje vzdávat. Sledujte svou kočku a sami uvidíte, jestli vás kočka miluje a jak moc. Podle čeho to zaručeně poznáte?

Doporučený článek:  Jahody jsou zdravé, alergici by však měli být opatrní
Zdroj obrázku: Freepik

Jak spolehlivě poznat kočičí lásku

Kočky projevují lásku například tím, že ukazují své břicho. Není to jen tím, že čekají na pohlazení. Ukazují vám tím důvěru, kterou jste si od nich získali. Stejný projev lásky a důvěry je také tření nebo olizování. Jedná se o projev péče o blízkou osobu a sympatie. Leží vám kočka v klíně? Nejde jen o teplé a pohodlné místo, kde se může vyspat. Tímto gestem vám říká mnohem víc. Jakmile to udělá, cítí se ve vaší přítomnosti dobře a projevuje vám svou náklonnost.

Doporučený článek:  Bernard Fest letos vyvrcholí koncertem skupiny Kabát

Další způsoby, díky kterým poznáte lásku své kočky

Signál, který můžete u své kočky pozorovat, je také společné spaní, upřené pohledy nebo takzvaný ocásek. To znamená, že za vámi kočka všude chodí a následuje každý váš krok. Kočky, které si domů nosí kořist (myši, ptáky), se tam cítí bezpečně a svému majiteli důvěřují. A jestli za vámi kočka přijde ihned, jakmile dorazíte z práce, jedná se také o jasný znak náklonnosti a lásky.

Zdroj: https://www.purina.co.uk/articles/cats/behaviour/understanding-cats/how-do-cats-show-affection